islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty96%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty0%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty0%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty0%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty1%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty2%[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË Empty
12062014
Mesazh[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË

[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË 10351175_1431306983805902_2642352762893168536_nAtëherë kur e hedhë dheun mbi atë që e donë, pasi që ndahet nga jeta, do ta kuptosh se dynjaja është fare e kotë, dhe se qëndrimi në të nuk është i përhershëm. Allahu i mëshiroftë gjithë ata që i humbëm!
Ditët po përsëriten dhe s’ka diçka të re! Vjen fundi i javës, që të fillon java tjetër. Puna, fëmijët, shkolla, përsëritja, pastaj gjumi. E përfundojmë javën tonë me vizitën e farefisit që t’i kthehemi të njëjtës rutinë. Zinxhirë nga ditët, kështu që vitet shkojnë dhe jeta jonë fillon të përfundon.
Të gjithë ne, pa fare dyshimi, ndjejmë lodhje, mirëpo, a nuk ndjejmë humbje për ditët që po kalojnë?
Ne e dimi bindshëm se ato ditë janë pjesë e jetës sonë dhe se ato përfundimisht nuk do të kthehem më!
Për këtë arsye bëje pjesë të ditës tënde leximin e Kuranit dhe mos e le atë si do që vjen situata. Për çdo ditë përmende Allahun, mos e le dhikrin, bën dua shumë për veten dhe për prindërit e tu, dhe për fëmijët e tu dhe për të dashurit e tu.
Edhe nëse të kalon dita me të njëjtën rutinë, e pastaj e rikujton leximin tënd, dhe dhikrin tënd, dhe duatë e tua, dhe se ato janë vepra që me to e ndërton ahiretin tënd, atëherë të qetësohet zemra dhe shpirti!
E din se në këtë ditë ke vepruar diçka, dhe se ajo do të jetë argument për ty, e jo kundër teje. Mos harro se banorët e Xhenetit, nuk pendohen për diçka tjetër, si pendimi për orët dhe kohën që ju kaloi, ku në të nuk e përmendën Allahun!
Thoni gjatë ditës: Subhanallah, [Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË 61460, merzi, la haule ve la kuvete il-la bil-lah, estagfirullah, e shumë forma tjera të dhikrit.
Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] DYNJANË E KUPTON KUR E HEDHË DHEUN MBI ATË

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: