islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty96%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty0%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty0%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty0%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty1%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty2%HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
MesazhTitulli: HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit    HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 6 Jul 2014 - 19:52

Dhjetëshi i parë i Ramazanit është rahmet, meshire.dhjetëshi i dytë është magfiret,falje. ndërsa dhjetëshi i tretë është shpëtim nga zjarri i xhehenemit.
Nje hadith i bukur qe ndoshta rralle e keni degjuar 
Pejgamberi alejhi selam thotë:

“Është një muaj, i cili fillimi i tij është mëshirë, mesi i tij është falje dhe fundi i tij është shpëtim nga zjarri.”
(Transmetojnë Ibën Huzejme dhe Bejhekiu)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Kërce tek: