islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty96%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty0%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty0%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty0%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty1%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty2%[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kuranit!   [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 12 Aug 2014 - 1:16

[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! 1900164_524484697670556_1431056207_n Storie e bukur
Hiba Ammar shkruan: Kur babai im I propozoi martesë nënës time, vendosi që si mehër t’ia dhuroj suren Ali-Imran, të cilën kishte mësuar përmendësh. Dhe kur im shoq donte të me propozojë mua, babai im i tha atij se ai do të duhet të mësoj përmendësh ndonjë kaptinë të Kur’anit si mehër për mua dhe se nuk do të ketë martesë deri sa unë të marrë mehrin.

Babai më tha që të zgjedh një sure dhe unë zgjodha Suren An-Nur. Edhe pse kjo kaptin përmban vargje me kuptim shumë të bukur, ishte e vështirë për tu mësuar. Përskaj të gjitha obligimeve që burri im kishte për të përgatitur folenë tonë të përbashkët, ai nuk la anesh Kur’anin dhe mesoi suren gjat gjithë muajit.


Pak ditë para dasmës tonë, burri im erdhi në shtëpinë time që ta "dorëzoj Mehrin " dhe filloi ta recitoj suren para babait tim. Babai i tha se çdo herë që bën një gabim, do të duhet ta recitoj suren përsëri që nga fillimi deri sa të arrij ta recitoj atë pa asnjë gabim.

Burri im filloi ta recitoj kaptinën An-Nur me zërin e tij të bukur dhe të butë, kështu që këtë moment unë asnjëherë nuk do ta harroj. Nëna ime dhe unë u shikum për një çast dhe buzëqeshëm, duke menduar se në çdo moment ai do të gaboj dhe do të duhet të filloj përsëri që nga fillimi I kaptinës.

Megjithatë, burri im - lus Allahun ta shpërblejë atë – kishte mësuar surën në mënyrë aq të përsosur sa që nuk bëri asnjë gabim.

Kur ai përfundoi duke recituar suren, i ati iu afrua atij dhe e përqafoi e I tha, "Sot unë do ta martoj vajzën time me ty, pasi ti përmbushe Mehrin e saj dhe premtimin që dhae ."

Burri im nuk ka paguar mehër në të holla dhe kurrë nuk bleu ari në vler prej dhjetëra mijëra denar. Ishin të mjaftueshme për mua fjalët e All-llahut si betim / kontrata mes nesh.

Sot, unë pyes veten: "Cilen sure do ta zgjedh vajza ime të jet mehri I saj ?”

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Tregime për motrat muslimane-
Kërce tek: