islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty96%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty0%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty0%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty0%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty1%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty2%[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
MesazhTitulli: [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”   [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 28 Oct 2014 - 21:55

"Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül, gel o bayıltan renklerinle, gel gönlüme dökül, vaktidir ağlayan gözlerimin içine güley kupkuru çölleri cennete çeviren gül..." M.Fethullah Gülen "Kişi sevdiği ile beraberdir" dedin ey Güzel!
Gece nasıl ki ayı severse,ay da nasıl ki yıldızlarını kucaklarsa mavi akvaryumunda,öyle bu gönül sevdi bir kere,göremeden,vazgecilmez insanı "Seni" ey Güzel.Bir Hadicen olsaydım. Bahçenin en güzel gülü, sultanların şahı... Ahh! Gül gibi Fatıma kızın olsaydım, gururumla savaşırdım ansızın olsa. Bazen aklıma gelirde Ebu Bekir der şu yürek, sıddîk, aziz-ilk ve en güzel dostun, hicrette yol arkadaşın,mağara dostun (Allahın rahmeti onların üzerine olsun), yine ben aciz bir kul!
Vicdanım sakat söylemeye, ne doğruluk ne doğru,ne iyilik ne iyi. Bahçende en güzel dal, unuttu yemiş vermeyi... Günahın kursağında, haramların petetği.
Çölleredökülsün yıldızlar,yetimler dizilsin yoluna "ben" ardından.
Adını heceliyorum korkudan şimdi, seni kaybedeceğim kabusunu aklıma yerleştirmem diyorum ama, O vesfese var ya, babamız cennetten çıkaran...Işte o korku! Sev beni ey Güzel! Sevde, sevdir beni en sevdiğine. Belki seni sevdiğim kadar olmasada aşk. Aşk mı dedim?!! Sonunda dil söyler kalbin ezberlediği hissi. Hiç unutamayacağı o Nuru. Bir gitarın bozulan sadece bir teli, kötü.Ses kordosunun bozulmasına mani olur, artık bir işe yaramaz olur ya,tıpkı benim halimin aynası derim,bu his yok olursa bedenim beden kalır şu canda,bir et parçası! Beni cansız can bırakma karanlık dünyamda, gel o bayıltan renklerinle renk ver ona, gel gönlüme dökül ey Güzel! Ne Yunuslar, ne Yakublar, ne Yusuf babalar sevdin hepsi sanki Nuh dedenin antika gemisine binip, hiç batmayan güneş ışığına hep doğruluğa doğru yüzmüşler iman kanatlarıyla.
Aşk'tır o! Sevgilinin ölümünü duyan, kafasını duvarlara çarpıp, kendini yerlere seren devesi. Aşk'tır o derim! Kâlû Belâ'dan beri ben benden vazgeçmişim,"Sevmek ölmekle başlar" Şimdi kucakla beni ey Sevgili!

Bushra Halimi III – B
Uskup Kiz Subesi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Other Language :: Other Language :: Turkce-
Kërce tek: