islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty96%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty0%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty0%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty0%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty1%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty2%[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin Empty
10022015
Mesazh[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin

[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin (u39u)audienca%20publiku%20fjalim%2054254 
Dr. Richard Bernard, nga Britania, prej kanalit të BBC Këtë shkrim e kishte shkruar në një shkrim të tij të famshëm me titull “Përse e dua Korenë dhe nuk e dua Anglinë edhe pse gjaku i kësaj të fundit rrjedhë në damarët e mi. Para disa ditësh në emisionin “Star King” që është një emision kushtuar talentëve dhe në të cilin ftohet çdo kush që ka talent nga e tërë bota e që pas pjesmarrjes së tyre ata dërgohen nëpër kompani dhe agjensi të ndryshme në mënyrë që të mund ta avancojnë talentin e tyre. Problem nuk qëndron në program por problemi qëndron se në emisionin e fundit të këtij programi kishin ftuar një djalosh prej HongKongut e që ishte i talentuar në këndim dhe aktrim. Pas këndimit ai e befasojë audiencën pasi që hoqi rrobat e tij për tu shfaqur me rroba tradicionale arabe dhe në duar mbante një pushkë plastike. Ai me këtë gjestë po e paraqiste të riun arab dhe mysliman dhe mënjëherë e sulmoi drejtuesin e emisionit duke bërë gjoja se po e vriste. E çka ndodhi? Britanku, autori i këtij shkrimi, thotë: A thua vazhdojë programi me transmetimin e tij derisa e përfundojë aktrimin e tij edhe pse sapo e kishte filluar? A qeshën të gjithë dhe a e duartrokitën djaloshin për talentin e tij ? Me siguri që kjo do të ndodhte në vendin timë dhe në disa vende përrreth vendi timë, nuk dua të ju frikësojë por kjo është ajo që kam parë në disa vende myslimane. E ndërsa ajo që ndodhi në këtë emision ishte: 1- Ndërprerja e mënjëhershme e transmetimit nga të gjitha kanalet satelitore. 2- Pas vetëm 7 minutash shfaqet në ekran një njeri me veshje zyrtare dhe që në gjuhën e tij zyrtare u kërkojë falje të gjithë myslimanëve për këtë edukatë të ulët që kishte treguar ky i ftuar karshi feve të tjera. E pastaj kërkim fjaljen e tij e drejtojë edhe drejtë Arabisë Saudite për përdorimin e veshjes së tyre në një formë ta pahijshme nga ky djalosh dhe një herit premtojë se do ta korrigjojnë dhe do ta përmirësojnë këtë gabim që ndodhi. E ky përson, që u shfaq me rroba zyrtare, ulur në një karrige prej lëkure dhe prapa një tavolinë të mbuluar me ta bardhë, nuk ishte edhe aq përson i thjeshtë. Ky ishte vetë Ministri për Media në Kore. Në 7 minuta arriti që të mbante një konferencë urgjente për media, të marrte vendime, të bëjë sanksione të nevojshme për tejkalimin e kësaj situate dhe korrigjimin e këtij gabimi që ndodhi, e që sipas tij ishte një gabim shumë i madhë. Në vetëm 7 minuta, ai arriti që të: 1- Vlerësonte këtë veprim si të shëmtuar. 2- Akuzë ndaj djaloshit që, sipas tij, kishte prekur nderin e myslimanëve. 3- Të definonte rrezikun e ndikim të këtij gjesti duke shpjeguar se mendjelehtit do ta besonin atë. 4- Përdorimi i veshjes arabe në një formë të shëmtuar gjë që është nënçmuese për ta. 5- Shfaqja e dhunës në një emision familjarë që shikohet nga fëmijët prej moshës 7 vjeçare. E ndërsa sa i përketë sanksioneve, ai e kishte marrë këtë shumë seriozishtë dhe me një kujdes shumë të madhë andaj edhe kishte kërkuar që: 1- Ndalimin e transmetimit të emisionit për dy muaj radhaz. 2- Ndalimin e transmetimit të këtij kanali për 3 ditë radhazi. 3- Deprotimin e mysafirit pas mbajtjes së tij në paraburgim për 48 orë. Ndërsa kanali për tri ditë radhazi, sa e kishte të pezulluar transmetimin, e transmetonte vetëm një letër kërkimfaljeje e që një kopje të saj e kishin vendosur edhe në ëebfaqën e tyre. Çudia nuk është në veprimet e kanalit apo të zyrtarëve koreanë por habija dhe çudia më e madhe është tek autori i këtij shkrimi i cili është një britanik dhe një jomysliman e që habitet me të gjitha këto veprime të ndërmarra për vetëm një spontanitet nga një prej mysafirëve të programit e që kjo nuk ishte prej qëllimeve të kanalit e as të vetë emisionit përderisa kemi shumë seriale arabe dhe islame që tallen me myslimanët dhe me islamin dhe që myslimanët qeshin me vetëvetën e tyre e edhe nëse vije deri tek kritika e tyre padyshim se nuk do të ndërmirret asnjë veprim.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: