islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty96%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty1%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty2%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
20022015
Mesazh[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Michel-Onfray-770x470  Filozofi i famshëm francez, Mishel Onfre (Michel Onfray), duke komentuar rreth ngjarjeve të fundit në redaksinë e revistës satirike, në njërin nga televizionet franceze, ndër të tjerash është shprehur:
“Ne, perëndimorët, shkojmë te vendet muslimane, përzihemi në punët e tyre të brendshme, i vrasim ata, qoftë kjo në Afrikë apo në Afrikën veriore, kurse, kur muslimanët mbrohen nga okupimi, ne i shpallim ata për terroristë. Muslimanët nuk janë aq naiv sikur që mendojnë njerëzit në Francë, Evropë apo në botë dhe se, ajo që ne u bëjmë atyre ne vendet e tyre, është shumë e tmerrshme se sa vrasja e 10 njerëzve. Ne, për çdo ditë, vrasim me qindra muslimanë në vendet e tyre.”
Ai ka shtuar gjithashtu: “Racizmi është problemi ynë. Pse, pas sulmit në “Charlie Hebdo”, nxituam shpejt që autorin e veprës së tillë ta shpallim për terrorist, ndërkohë që nuk ushtruam asnjë presion mbi drejtuesit e revistës që të ndalojnë së ofenduari Profetin Muhammed, e me këtë edhe vetë muslimanët,  duke bërë publikimin e karikaturave ofenduese.”
(Islampress)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme :: Komentet

No Comment.
 

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Speciale-
Kërce tek: