islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty96%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty0%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty0%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty0%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty1%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty2%[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
MesazhTitulli: [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë   [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 3 Jul 2015 - 19:40

[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë 0023ae82cb0c136d94c42a-770x470Kina është duke shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me ankesat që Turqia ka ngritur, lidhur me kufizimet që Kina ka bërë për minoritetin e saj Ujgur mysliman, gjatë muajit të Ramazanit, raporton AP.

Zëdhënësja e ministrisë së Jashtme, Hua Chunying ka thënë sot se Pekini ka shprehur shqetësimet e saj në qeverinë turke. Ajo ka thënë se shteti kërkon sqarim për këtë çështje nga Ankaraja zyrtare.

Sipas ministrisë, këto shqetësime i janë shprehur amabsadorit turk në Pekin.

Pjesëtarët e minoritetit Ujgur në Kinë kanë thënë se Partia Komuniste, e cila qeverisë në Kinë, i ka ndaluar anëtarët e partisë, shërbyesit civilë, mësuesit dhe nxënësit që të agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Fëmijëve gjithashtu u ndalohet që të shkojnë në xhami, gratë dhe vajzat e reja nuk mund të mbajnë shami.

Turqia ka kulturë, fe dhe lidhje etnike me Ujgurët por gjithashtu synon që të mbajë marrëdhënie të mira me Kinën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Ramazani nëpër botë] Zbukurimet mbi rrënoja, ja si pritet Ramazani në Gaza (FOTO)
» [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani
» [Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar
» Maqedoni, Bashkësia Fetare Islame e shqetësuar rreth vehabizmit
» [Foto] Ramazani nëpër botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Kërce tek: