islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty96%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty0%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty0%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty0%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty1%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty2%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
MesazhTitulli: Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin   Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23

JAASIIN
Wel-kur’anil-hakimi (ja-sin: 2). 
inneke leminel-murseline (ja-sin: 3). 
ala siratin mustekimin (ja-sin: 4). 
Tenzilel-’azizi er-rehimi (ja-sin: 5). 
Litundhire kawmæn ma ‘undhire ‘aba’uuhum fehum gafilune (ja-sin: 6). 
Lekad hekkal-kawlu ‘ala ‘ektherihim fehum la ju’uminune (ja-sin: 7). 
inna xhe’alna fi ‘a’nakihim ‘eglalæn fehije ‘ilal-’edhkani fehum mukmehune (ja-sin: Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Cool
We xhe’alna min bejni ‘ejdihim seddæn we min halfihim seddæn fe’egshejnahum fehum la jubsirune (ja-sin: 9). 
We sewa’un ‘alejhim ‘e’endhertehum ‘em lem tundhirhum la ju’uminune (ja-sin: 10). 
innema tundhiru meni ettebe’a edh-dhikre we hashije er-rehmene bil-gajbi febeshshirhu bimegfiretin we ‘exhrin kerimin (ja-sin: 11). 
inna nehnu nuhjil-mewta we nektubu ma kaddemu we ‘atharehum we kulle shej’in ‘hsejnahu fi ‘imamin mubinin (ja-sin: 12). 
We edrib lehum methelæn ‘eshabel-karjeti ‘idh xha’ehal-murselune (ja-sin: 13). 
idh ‘erselna ‘ilejhimu ethnejni fekedhdhebuhuma fe’azzezna bithalithin fekalu ‘inna ‘ilejkum murselune (ja-sin: 14). 
Kalu ma ‘entum ‘illa besherun mithluna we ma ‘enzele er-rehmanu min shej’in ‘in ‘entum ‘illa tekdhibune (ja-sin: 15). 
Kalu rebbuna ja’lemu ‘inna ‘ilejkum lemurselune (ja-sin: 16). 
We ma ‘alejna ‘illal-belagul-mubinu (ja-sin: 17). 
Kalu ‘inna tetejjerna bikum le’in lem tentehu lenerxhumennekum we lejemessennekum minna ‘adhabun ‘elimun (ja-sin: 18). 
Kalu ta’irukum me’akum ‘e’in dhukkirtum bel ‘entum kawmun musrifune (ja-sin: 19). 
We xha’e min ‘eksal-medineti rexhulun jes’a kale ja kawmi ettebi’ul-murseline (ja -sin: 20). 
Ettebi’u men la jes’elukum ‘exhræn we hum muhtedune (ja-sin: 21). 
We ma lije la ‘a’budul-ledhi fetereni we ‘ilejhi turxha’une (ja-sin: 22). 
��e’ettehidhu min dunihi ‘aliheten ‘in juridni er-rehmanu bidurrin la tugni ‘anni shefa’atuhum shej’æn we la junkidhuni (ja-sin: 23). 
��inni ‘idhæn lefi delalin mubinin (ja-sin: 24). 
��inni ‘amentu birebbikum fasma’uni (ja-sin: 25). 
Kile edhulil-xhennete kale ja lejte kawmi ja’lemune (ja -sin: 26). 
Bima gafere li rabbi we xhe’aleni minel-mukremine (ja-sin: 27). 
We ma ‘enzelna ‘ala kawmihi min ba’dihi min xhundin mine es-sema’i we ma kunna munziline (ja-sin: 28). 
��in kanet ‘illa sejheten wahideten fe’idha hum hamidune (ja-sin: 29). 
Ja hesreten ‘alel-’ibadi ma je’tihim min resulin ‘illa kanu bihi jestehzi’un (ja -sin: 30). 
��elem jerew kem ‘ehlekna kablehum minel-kuruni ‘ennehum ‘ilejhim la jerxhi’une (ja-sin: 31). 
We ‘in kullun lemma xhemi’un ledejna muhderune (ja-sin: 32). 
We ‘ajetun lehumul-’erdul-mejtetu ‘ehjejnaha we ‘ehrexhna minha hebbæn feminhu je’kulune (ja-sin: 33). 
We xhe’alna fiha xhennatin min nehilin we ‘a’nabin we fexhxherna fiha minel-’ujuni (ja-sin: 34). 
Lije’kulu min themerihi we ma ‘amilet/hu ‘ejdihim ‘efela jeshkurune (ja-sin: 35). 
Subhanel-ledhi halekal-’ezwaxhe kulleha mimma tunbitul-’erdu we min ‘enfusihim we mimma la ja’lemune (ja-sin: 36). 
We ‘ajetun lehumul-lejlu neslehu minhu en-nehare fe’idha hum mudhlimune (ja-sin: 37). 
We esh-shemsu texhri limustekarrin leha dhalike tekdirul-’azizil-’alimi (ja-sin: 38). 
Wel-kamere kaddernahu menazile hetta ‘ade kal’urxhunil-kadimi (ja-sin: 39). 
La esh-shemsu jenbegi leha ‘en tudrikel-kamere we lal-lejlu sabiku en-nehari we kullun fi felekin jesbehune (ja-sin: 40). 
We ‘ajetun lehum ‘enna hemelna dhurrijetehum fil-fulkil-meshhuni (ja-sin: 41). 
We halekna lehum min mithlihi ma jerkebune (ja-sin: 42). 
We ‘in neshe’ nugrikhum fela seriha lehum we la hum junkadhune (ja-sin: 43). 
��illa rehmeten minna we meta’æn ‘ila hinin (ja-sin: 44). 
We ‘idha kile lehumu etteku ma bejne ‘ejdikum we ma halfekum le’allekum turhemune (ja-sin: 45). 
We ma te’tihim min ‘ajetin min ‘ajati rabbihim ‘illa kanu ‘anha mu’ridine (ja-sin: 46). 
We ‘idha kile lehum ‘enfiku mimma rezekakumu ellahu kalel-ledhine keferu lilledhine ‘amenu ‘enut’imu men lew jesha’u ellahu ‘et’amehu ‘in ‘entum ‘illa fi delalin mubinin (ja-sin: 47). 
We jekulune meta hadhal-wa’du ‘in kuntum sadikine (ja-sin: 48). 
Ma jendhurune ‘illa sejheten wahideten te’hudhuhum we hum jehissimune (ja-sin: 49). 
Fela jesteti’une tewsijeten we la ‘ila ‘ehlihim jerxhi’une (ja-sin: 50). 
We nufiha fi es-suri fe’idha hum minel-’exhdathi ‘ila rabbihim jensilune (ja-sin: 51). 
Kalu ja wejlena men be’athena min merkadina hadha ma we’ade er-rehmanu we sedekal-murselune (ja -sin: 52). 
��in kanet ‘illa sejheten wahideten fe’idha hum xhemi’un ledejna muhderune (ja-sin: 53). 
Faljewme la tudhlemu nefsun shej’æn we la tuxhzewne ‘illa ma kuntum ta’melune (ja-sin: 54). 
��inne ‘eshabel-xhennetil-jewme fi shugulin fakihune (ja-sin: 55). 
Hum we ‘ezwaxhuhum fi dhilalin ‘alel-’era’iki mutteki’une (ja-sin: 56). 
Lehum fiha fakihetun we lehum ma jedda’une (ja-sin: 57). 
Selamun kawlæn min rabbin rehimin (ja-sin: 58). 
We emtazul-jewme ‘ejjuhal-muxhrimune (ja-sin: 59). 
��elem ‘a’hed ‘ilejkum ja beni ‘ademe ‘en la ta’budu esh-shejtane ‘innehu lekum ‘aduwun mubinun (ja -sin: 60). 
We ‘eni a’buduni hadha siratun mustekimun (ja-sin: 61). 
We lekad ‘edelle minkum xhibillæn kethiræn ‘efelem tekunu ta’kilune (ja-sin: 62). 
Hedhihi xhehennemu elleti kuntum tu’adune (ja-sin: 63). 
Eslewhal-jewme bima kuntum tekfurune (ja-sin: 64). 
El-jewme nehtimu ‘ala ‘efwahihim we tukellimuna ‘ejdihim we tesh/hedu ‘erxhuluhum bima kanu jeksibune (ja-sin: 65). 
We lew nesha’u letemesna ‘ala ‘a’junihim fastebeku es-sirate fe’enna jubsirune (ja-sin: 66). 
We lew nesha’u lemesehnahum ‘ala mekanetihim fema esteta’u mudijæn we la jerxhi’une (ja-sin: 67). 
We men nu’ammirhu nunekkis/hu fil-halki ‘efela ja’kilune (ja-sin: 68). 
We ma ‘allemnahu esh-shi’re we ma jenbegi lehu ‘in huwe ‘illa dhikrun we kur’anun mubinun (ja-sin: 69). 
Lijundhire men kane hejjæn we jehikkal-kawlu ‘alel-kafirine (ja-sin: 70). 
��ewelem jerew ‘enna halekna lehum mimma ‘amilet ‘ejdina ‘en’amæn fehum leha malikune (ja-sin: 71). 
We dhellelnaha lehum feminha rekubuhum we minha je’kulune (ja-sin: 72). 
We lehum fiha menafi’u we mesharibu ‘efela jeshkurune (ja-sin: 73). 
We ettehadhu min duni ellahi ‘aliheten le’allehum junserune (ja-sin: 74). 
La jesteti’une nesrehum we hum lehum xhundun muhderune (ja-sin: 75). 
Fela jehzunke kawluhum ‘inna na’lemu ma jusirrune we ma ju’linune (ja-sin: 76). 
��ewelem jerel-’insanu ‘enna haleknahu min nutfetin fe’idha huwe hasimun mubinun (ja-sin: 77). 
We derebe lena methelæn we nesije halkahu kale men juhjil-’idhame we hije remimun (ja-sin: 78). 
Kul juhjihal-ledhi ‘enshe’eha ‘ewwele merretin we huwe bikulli halkin ‘alimun (ja-sin: 79). 
El-ledhi xhe’ale lekum mine esh-shexheril-’ehderi naræn fe’idha ‘entum minhu tukidune (ja-sin: 80). 
��ewelejsel-ledhi haleka es-semawati wel-’erde bikadirin ‘ala ‘en jehluka mithlehum bela we huwel-hallakul-’alimu (ja-sin: 81). 
��innema ‘emruhu ‘idha ‘erade shej’æn ‘en jekule lehu kun fejekunu (ja-sin: 82). 
Fesubhanel-ledhi bijedihi melekutu kulli shej’in we ‘ilejhi turxha’une (ja-sin: 83).

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur'ani me transkriptim-
Kërce tek: