islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty96%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty0%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty0%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty0%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty1%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty2%(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Empty
21062022
Mesazh(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin

(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin Gjyshi10(Tregim që e ka bërë të qajë, e ka pikëlluar dhe zemëruar tërë Ballkanin)
Ky tregim e përshkruan vetëm një nga shumë raste të varfërisë në vendin tonë, por edhe e rikthen besimin se ende ekzistojnë njerëz fisnikë.
Më lejoni të ju tregoj edhe një tregim tjetër në serinë e tregimeve nga i cili të ngel kafshata në fyt. Këtë herë fjala është për një gjysh, ku tregimin po ua përcjellim në tërësi.
*****
“Dje shkova në dyqan. Para meje, një burrë i vjetër mbi 80 vjet. Dy domate, një kungull të njomë, një kg. miell, një kg. sheqer dhe disa gjëra të vogla. Asgjë luksoze, asgjë e tepërt apo e shtrenjtë.
Plaku e nxori portofolin e tij, me vetëm disa monedha metalike. Arkëtarja i numëroi dhe mezi arriti t’i bëjë 2 €. Nuk mjaftojnë i tha. Pastaj e pyeti plakun a të lë diçka mënjanë derisa ai ta sjell pjesën tjetër të parave, që të zbresë diçka nga llogaria.
Ai i tha asaj të mos lë asgjë mënjanë për më vonë, sepse ai dhe gjyshja, edhe ashtu nuk kanë më para në shtëpi, por le të heq diçka. I shtyri me dorë, pasigurt, ato dy domatet dhe kungullin e njomë, pastaj pyeti se çka të heq tjetër nga nevojat e tij modeste.
Unë ia dhashë arkëtares 10 € dhe i thash t’ia rikthejë zotëriut artikujt në qesen e tij. Plaku ende po hulumtonte nëpër xhepa, me shpresë se mos po gjente ndonjë cent të humbur.
E ktheu shikimin dhe tha: “Unë me të vërtetë nuk kam asgjë më shumë në xhepin tim, merrni diçka nga ato që kam dashur t’i blejë.”
Arkëtarja i tha se unë ia shtova aq sa po i mungonin.
Plaku më vështroi, i hutuar, pastaj e uli shikimin dhe tha: “E çka të bëj unë tani?”
“Asgjë,” iu përgjigja, “Merrni sendet tuaja dhe shkoni në shtëpi, gjithçka është në rregull.”
“Por, kjo mua nuk më ka ndodhur kurrë”, tha plaku, ende i hutuar. “Unë vërtet nuk e di se çka të bëj?” tha ai, duke e shikuar arkëtaren i hutuar.
“Epo, ka ende njerëz të mirë”, i tha arkëtarja, por edhe ajo e uli shikimin.
“Ma jepni të paktën numrin tuaj të telefonit dhe adresën, që unë t’ua sjell 2 €, kur të kem mundësi, më tha gjyshi.
“Si ka mundësi, këto të gjitha ju i keni punuar dhe fituar shumë vite më parë”, u përpoqa që me buzëqeshje ta thyej dhimbjen e tij.
“Por me të vërtetë kjo mua nuk më ka ndodhur kurrë më parë, që dikush të më ndihmojë kaq shumë …”, tha plaku dhe filloi të dridhet dhe të qajë në mjerimin e tij, sikur t’i jepja një copë floriri, e jo një kartëmonedhë të rrudhur.
Arkëtarja ia paketoi pjesën tjetër të sendeve të tij në qese, por edhe asaj i vinte vështirë. Punon ndoshta për 200 ose 250 €, dhe e di me siguri edhe vetë se çka do të thotë mospasja.
“Eja në kafe të paktën, duhet t’ua kthej borxhin”, më tha plaku.
“Ju nuk keni nevojë për asgjë, përveç të qetësoheni dhe të shkoni në shtëpi, ta përgatitni drekën dhe të pushoni”, u përpoqa ta qetësoj me anë të buzëqeshjes.
Ma shtriu dorën dhe më tha: “Si quheni?”
“Enes,” iu përgjigja.
Ai më tha: “Unë jam Jusufi dhe do t’ju kujtoj derisa të jem gjallë.”

Përshtati: Miftar Ajdini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
» 101 tregime Islame
» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
» (Tregime Islame) Poeti me qyp
» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: