islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty96%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty1%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty2%(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Empty
24062022
Mesazh(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum

(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum Plaku-10 Një plak i urtë i ulur në breg të lumit vuri re një mace që kishte rënë në ujë dhe po mbytej. Ai vendosi ta ndihmojë atë mace dhe ja zgjati dorën, por macja e frikësuar e gërvishti.
Plaku, për një moment e tërhoqi dorën, por përsëri e shtriu dorën e tij për ta shpëtuar macen. Edhe kësaj radhe macja e frikësuar e gërvishti dhe ai përsëri e tërhoqi dorën e tij.
Plaku nuk u spraps dhe për të tretën herë ia zgjati dorën maces që ta nxjerr nga uji. Një njeri i ulur aty pranë, i cili gjatë gjithë kohës po i përcillte veprimet e plakut, bërtiti: “A nuk more mësim në dy tentimet e para.., a do të përpiqesh përsëri?
Plaku nuk ia kushtoi vëmendje fjalëve të tij dhe vazhdoj përpjekjet për ta shpëtuar macen nga uji derisa më në fund arriti ta nxjerr atë nga uji ku po mbytej.
Pastaj iu afrua njeriut që i bërtiti dhe i tha: ”Biri im, natyra e maces është që të gërvishtë, ndërsa natyra ime është të dua dhe të sillem mirë me të tjerët, pse dëshiron që natyra e maces ta mbizotëroj natyrën time?!
Biri im, me njerëzit sillu sipas natyrës tënde, e jo sipas natyrës së tyre pa marrë parasysh se çfarë janë dhe sa herë të kanë lënduar. Mos i dëgjo zërat që përpiqen t’i ndryshojnë cilësitë tuaja të mira edhe nëse të tjerët nuk e meritojnë mirësjelljen dhe butësinë tende. Nëse jeton me dëshirën që të tjerët t’i bësh të lumtur, I Lartësuari do të dërgoj dikë që edhe ty të të bëj të lumtur”, përfundoi plaku i urtë.
ETIKA E TREGIMIT:
Mbaje zemrën tënde të pastër dhe do të fitosh dashurinë e zemrave tjera. Kurrë mos u anko nga momentet e lumturisë që u ke ofruar të tjerëve, edhe nëse ata nuk e kanë merituar.
Je i kënaqur me faktin që Zoti yt të mirën e shpërblen me të mirë. Allahu xh.sh në Kur’an thotë:
A mund të jetë shpërblimi i veprës së mirë diç tjetër, pos të së mirës!” (Kur’an, 55:60).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: