islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty96%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty0%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty0%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty0%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty1%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty2%(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! Empty
28062022
Mesazh(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!

(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! 12308410Në shumicën e rasteve me ndërgjegjen tonë sillemi sipas rregullës “të kënaqi që të mashtroj”.
Largohemi nga prindërit dhe e injorojmë vetminë e tyre, dhe nevojat e tyre, dhe pamundësinë e tyre, dhe mallëngjimin e tyre, dhe pastaj i vizitojmë në fund të javës, që të drekojmë me ta dhe t’i shohin fëmijët tanë.. e gjithë kjo për ta kënaqur ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!!
Bëhemi koprracë dhe frikohemi për të hollat e tona, dhe i harrojmë të drejtat e të mjerëve dhe të varfërve dhe të skamnorëve, e pastaj na vjen mundësia për bamirësi, dhe i marrim rrobat e tona të vjetra, që t’i largojmë nga ne me pretekst se po japim lëmoshë.. vetëm ta kënaqim ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!!
I harrojmë shokët dhe të dashurit, dhe largohemi nga jeta e tyre, dhe nga gëzimet e tyre, dhe nga pikëllimet e tyre, dhe nga gjendja e tyre, e pastaj ua dërgojmë një letër nëpërmjet celularit.. urime festa e Bajramit.. vetëm që ta kënaqmi ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!!
Kalojmë orë të tëra duke e ngrënë mishin e të tjerëve, duke i përgojuar dhe duke ua shpalosur të metat, dhe kënaqmi në përhapjen e fshehtësive të tyre, derisa kur e përfundojmë ndejën themi: Allahu na mbuloftë të metat neve dhe atyre.. vetëm ta kënaqim ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!
Nuk ia japim hakun edukatës së fëmijëve, i injorojmë problemet e tyre dhe nevojat e tyre, largohemi nga sytë e tyre, dhe nga përqafimet e tyre, dhe nga rrëfimet e tyre, e pastaj hymë në dhomat e tyre me ndonjë dhuratë dhe lojë elektronike.. vetëm ta kënaqim ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!!
Shikojmë foto të pista dhe zhytemi në dëgjimin e muzikës dhe të emisioneve të kota, e pastaj pasi të përfundojnë themi me gjuhët tona: Kërkoj falje tek Allahu i Madhërishëm (Estagfirullah el Adhim).. vetëm ta kënaqim ndërgjegjen tonë (të kënaqi që të mashtroj)!!
Sa shumë që e mashtrojnë ndërgjegjen tonë dhe sillemi me të sikurse i sëmuri të cilit i japim injeksion qetësimi që të pushon një kohë, kurse sëmundja ende vazhdon të jetë prezente në trupin e tij!!
Pra, le të jemi të kujdesshëm para se t’i shtojmë injeksionet e qetësimit.. e të vdes ndërgjegjja e jonë!!
Hoxhë Irfan Jahiu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ! :: Komentet

No Comment.
 

(Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Artikull] Një Zemër pa Ego
» [Artikull] Pendimi.
» [Artikull] Uji i pastër
» [Artikull] A je i tillë?
» [Artikull] Pastërtia e zemrës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: