islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Llukmani i urte dhe urtesit e tij
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:36 nga Admin

» [Teme islame] Shpirti i jetës
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:23 nga Admin

» [Teme Islame] Jeto për Zotin, jo për njerëzit
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:21 nga Admin

» (Tregime Islame) Bretkosa, uji i nxehtë dhe arti i qeverisjes
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë EmptyTue 14 Jun 2022 - 11:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty96%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty0%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty0%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty0%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty1%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty2%(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24376 artikuj v 13524 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8507
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Empty
28062022
Mesazh(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë

(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë Fshati10Një burrë i mençur dhe i urtë, mbërriti në një fshat, banorët e të cilit as që i kushtuan vëmendje. Vetëm një grup të rinjsh e dëgjonin dhe mësonin nga dijet dhe urtësia e tij. Burri i mençur dhe i urtë, hoqi dorë nga të tjerët dhe iu përkushtua këtij grupi.
Edhe pse s’kishte ndonjë komunikim me të tjerët dhe nuk u kishte bërë gjë, këta të fundit nuk e linin rehat, e ofendonin, talleshin dhe qeshnin me të.
Një ditë, ai po ecte rrugës së fshatit, i ndjekur nga të rinjtë që e donin dhe e respektonin fort. Në një moment, disa burra e gra të fshatit, filluan ta shajnë, ofendojnë dhe të tallen me të. Sakaq, ai nuk u përgjigjej fare, madje, shkoi pranë tyre dhe u foli fjalë të mira që tregonin respekt dhe maturi.
Pasi u larguan, një nga të rinjtë e pyeti: ”Mësues! Çfarë nuk thanë për ty, të shanë, e u tallën. Sakaq, ti jo vetëm që nuk ua ktheve me të njëjtën monedhë, por shkove dhe u the fjalë të mira!”
Burri i urtë dhe i mençur iu përgjigj: ”Çdo njeri, flet dhe vepron atë që ka në zemër. Mos lejoni që një i lig, t’ju bëjë si vetja. Ruaje personalitetin dhe karakterin tënd, sado të ligj qofshin ata që të rrethojnë.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
» 101 tregime Islame
» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
» (Tregime Islame) Poeti me qyp
» (Tregime Islame) Inat deveje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: