islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Llukmani i urte dhe urtesit e tij
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:36 nga Admin

» [Teme islame] Shpirti i jetës
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:23 nga Admin

» [Teme Islame] Jeto për Zotin, jo për njerëzit
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:21 nga Admin

» (Tregime Islame) Bretkosa, uji i nxehtë dhe arti i qeverisjes
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori EmptyTue 14 Jun 2022 - 11:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty96%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty0%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty0%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty0%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty1%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty2%(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24376 artikuj v 13524 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8507
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Empty
27072022
Mesazh(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori

(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori Mbreti13 Një ditë mbreti kërkoi nga ministri t’ia gjente një shërbëtor, punëtor dhe të besueshëm.
Të nesërmen, ministri e solli një djalosh të ri, që sipas tij do të ishte i denjë të punonte për mbretin.
I riu filloi të punonte si shoqërues personal i mbretit
Kaluan disa ditë dhe ministri shkoi te mbreti për ta pyetur se a ishte i kënaqur me shërbëtorin.
“Është i mirë i dëgjueshëm dhe punëtorë, por pamja e tij nuk më pëlqen fare.”
Ministrit iu dukën të çuditshme fjalët e mbretit, por heshti.
Një ditë të nxehtë vere, mbreti i kërkoi shërbëtorit t’i sillte ujë. Aty, i pranishëm ishte edhe ministri. Kur shërbëtori doli për të sjellë ujë, me të shkoi edhe ministri. Kur shërbëtori u kthye, e solli ujin në një enë ari.
Porsa e provoi ujin, mbreti e hodhi menjëherë atë dhe tha: “Ujë i nxehtë… në këtë mot të nxehtë ...”
Ministri e urdhëroi shërbëtorin që t’i sillte ujë mbretit në një enë prej balte.
Mbreti piu ujë dhe u ndje i kënaqur pasi piu prej tij.
Pas kësaj ministri tha: “Madhëria juaj, herën e parë shërbëtori ju solli ujë në një enë prej ari, e cila ishte e bukur, e çmuar dhe e mirë, por i mungonte cilësia për t’i dhënë freski ujit. Ndërsa herën tjetër, shërbëtori ju solli ujë në një enë prej balte, e cila ishte e thjeshtë, por që ka aftësi të ftohet.”
Mbreti e kuptoi se çfarë deshi të thoshte ministri dhe që nga ajo ditë qëndrimi i mbretit ndaj shërbëtorit ndryshoi.


Mësimi

Njeriut duhet t’ia shikojmë virtytet e jo vetëm pamjen e tij, ngase cilësia më e madhe është karakteri i tij.
Ka njerëz të cilët nga jashtë duken bukur, por nga brenda janë të shëmtuar. Ndërsa ka njerëz që nga jashtë nuk janë të bukur, por që brenda tyre pastërtia e ndjenjave të tyre është aq shumë sa personaliteti i tyre bëhet magnetik. Ekziston një ndryshim i madh midis të qenit i bukur dhe të dukesh bukur.
Një njeri bëhet i përsosur nga virtytet, e jo nga pamja e tij. Bukuria e pashlyeshme del nga pastërtia e mendjes, sepse bukuria nuk është thjesht një paraqitje e pamjes së dikujt, por është pasqyra e mendjes, mendimeve dhe veprave të dikujt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Mbreti misterioz [Tregim islam]
» [Tregim islam] Mbreti dhe piktura e paqes
» (Tregim Islam) MBRETI TË CILIN E TRADHTUAN GRATË
» Mbreti dhe robi më i dashur i tij (Tregim)
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: