islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty96%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty0%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty1%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty2%(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Empty
27072022
Mesazh(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj

(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj Gruaja12 Një herë e një kohë në Indi jetonte një grua që kishte një gjarpër, piton, që e donte shumë.
Gjarpri i saj, katër metra i gjatë, papritmas ndaloi së ngrëni. Kjo mungesë oreksi te gjarpri vazhdoi për disa javë. Gruaja e shqetësuar u përpoq ta ushqente, duke i ofruar gjithçka të gjallë që një gjarpër do të donte ta mbyste dhe ta hante, por pa sukses.
Gruaja e dëshpëruar vendosi që kafshën e saj të dashur ta çonte te veterineri.
Pasi dëgjoi të gjithë historinë dhe dhimbjen e gruas, veterineri e pyeti: "A fle gjarpri natën me ty? A të mbështillet, të afrohet shumë dhe shtrihet me gjithë gjatësinë e tij?"
E habitur, gruaja u përgjigj me shumë shpresë: “Po! Po! Ai e bën atë çdo natë dhe kjo më bën shumë të trishtuar, sepse shoh që ai po më kërkon diçka dhe unë nuk mund ta ndihmoj të ndihet më mirë”.
Veterinari u përgjigj me një ton shqetësues: "Zonjë, pitoni juaj nuk është i sëmurë, po përgatitet t'ju hajë".
Ai, çdo herë, duke u zvarritur dhe "përqafuar", duke u mbështjellë rreth trupit tuaj, kontrollon madhësinë tuaj, sa e madhe jeni dhe sa i madh duhet të jetë ai para se t’ju sulmojë. Prandaj, ai nuk hanë, që të ketë hapësirë të mjaftueshme për t'ju tretur më lehtë pasi t’ju mbysë dhe t’ju gëlltisë.


Mesazhi i tregimit:

Ne duhet t’i njohim gjarpërinjtë rreth nesh dhe qëllimin e tyre të vërtetë. Fakti që dikush na qëndron afër dhe shpeshherë na "përqafon" dhe na “do”, nuk do të thotë se qëllimet e tij janë të mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: