islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty96%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty0%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty0%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty0%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty1%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty2%(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim Këshillues) Vrima në varkë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Empty
24112022
Mesazh(Tregim Këshillues) Vrima në varkë

(Tregim Këshillues) Vrima në varkë Vrima_10 "Një burri iu kërkua të lyente një varkë. Ai solli ngjyrën dhe furçat e tij dhe filloi të lyente varkën me ngjyrë të kuqe të ndezur, siç e porositi i zoti i varkës.
Ndërsa po e lyente, ai vuri re një vrimë të vogël në varkë dhe menjëherë e riparoi në heshtje. Kur mbaroi, mori paratë dhe u largua.
Të nesërmen, pronari i varkës e vizitoi dhe i dha një çek shumë të lartë.
- Por, ti më pagove për punën që bëra.
- Po, por kjo është për riparimin e vrimës në varkë.
- Por, ishte një shërbim kaq i vogël... me siguri nuk ia vlen të më paguash një shumë kaq të lartë për diçka kaq të parëndësishme.
- Miku im i dashur, ti nuk e kupton. Më lejoni t'ju tregoj se çfarë ndodhi: Kur ju kërkova të lyeni varkën, harrova të përmend vrimën. Fëmijët e mi sot e morën dhe shkuan të peshkonin. Ata nuk e dinin se kishte një vrimë. Nuk isha në shtëpi në atë moment. Kur u ktheva dhe vura re se varka nuk ishte aty, u trondita sepse kujtova se varka kishte një vrimë në të. Imagjinoni lehtësimin dhe gëzimin tim kur i pashë duke u kthyer nga peshkimi. Pastaj, ekzaminova varkën dhe zbulova se ti e kishe riparuar vrimën!
- A e kupton tani çfarë bëre? Ti shpëtove jetën e fëmijëve të mi! Paratë nuk mjaftojnë për të paguar veprimin tënd të mirë.


- Në jetë duhet të jemi MIRËNJOHËS për çdo person që na ka ndihmuar, na ka fshirë lotët, ka qëndruar gjithë natën zgjuar, ka treguar kujdes dhe ka riparuar me kujdes të gjitha "rrjedhjet" që kemi pasur.
- Gjatë rrugës mund të keni riparuar shumë "vrima varke" për shumë njerëz pa e kuptuar sesa jetë keni "shpëtuar". Zoti gjithmonë ka një surprizë të këndshme nese ne jemi të dobishëm dhe të rëndësishëm për dikë.


E huazuar ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregim Këshillues) Vrima në varkë :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim Këshillues) Vrima në varkë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
» Tregim këshillues për Muhamed Aliun: "Kam frikë se nuk do të hyjë në Xhennet"
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim
» [Tregim islam] Tregim i dobishëm: Surja si mehr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: