islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty96%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty0%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty0%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty0%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty1%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty2%(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu Empty
06022023
Mesazh(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu

(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu 1920-120  Një herë një gjahtar shkoi për gjueti në pyll. Atje ai kapi një zog.
Zogu duke parë vetën në gjendje të vështirë i tha gjahtarit: “Duhet të kesh kapur shumë kafshë të mëdha. Si mund të të kënaqesh me një zog si puna ime? Nëse më lëshon do të të jap tre këshilla, pasi t’i kesh dëgjuar do ta konsiderosh veten si njeriu më me fat në tokë, por me kusht që këshillën e parë ta jap derisa jam në dorën tënde, të dytën kur të jem në çati dhe të tretën nga maja e pemës”.
Gjahatari kurreshtar pranoi kushtin e zogut.
Derisa ishte në dorën e gjahtarit, zogu tha. “Këshilla e parë është: Mos u beso fjalëve që t’i thonë të tjerët pa u menduar mirë.”
Pasi dëgjoi këshillën e parë, gjuetari e lëshoi zogun i cili tashmë nga çatia tha: “Këshilla e dytë: Mos u pendo për atë që ka kaluar…”
Pas këshillës së dytë zogu i tha gjahtarit se trupi i tij përmban një perlë të çmuar e cila peshon njëqind gram dhe që mund të ishte e tij.
Pasi dëgjoi këtë gjuetari u dëshpërua pa masë.
Me të parë gjendjen e tij, zogu e pyeti: “Pse u dëshprove? A nuk i dëgjove këshillat që t’i thashë që mos të pendohesh për të kaluarën dhe të mos u besosh fjalëve të pamenda të të tjerëve…”
Si mund t’u besosh fjalëve të mia? Si mund të kam një perlë në stomak, a nuk mund të mendosh se unë vetë peshoj 80 gram, atëherë si mund të kam brenda meje një perlë që peshon njëqind gram.
Duke ardhur në vete, gjahtari kërkoi këshillën e fundit kur zogu ishte në majë të pemës.
“Duke parë se nuk i kuptove dy këshillat e para, pse të shpërdoroj të tretën … të keshillosh një injorant është sikur të hedhesh farën ne gurë”, tha zogu dhe fluturoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim
» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
» (Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant
» [Tregim islam] Tregim i dobishëm: Surja si mehr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: