islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty96%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty0%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty0%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty0%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty1%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty2%Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
MesazhTitulli: Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)   Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 29 Oct 2010 - 19:22

Një ligjerat e bukur e recituar nga Burim ef. Sherifi punuar për Forumin: Islami-eshte-drit të cilën e keni në atachament posht për direkt shkarkim.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)   Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 29 Oct 2010 - 19:42

Allahu ju shperblefet vellezer per punen e mrekullueshme qe keni bere!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)   Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 29 Oct 2010 - 20:54

amiin vlla edhe juve inshallah Allahu ju shpërbleft për interesin dhe kontributin që jepni për forumin: Islamieshtedrit. Forumi mbyjeton falë kontributit dhe interesit tuaj dhe na jepni forc dhe vullnet të punojm.

wes-selamu alejkum ...Allahu qoft razi me gjith ju.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)   Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) EmptyFri 29 Oct 2010 - 20:59

Allahu ju shperblefte vllezer edhe juve s'pari per ndegjim dhe per respektin qe keni,si dhe per kontributin qe po e jepni per kete forum Islam.Amin
Inshallah veq suksese dhe suksese .....Zoti e forcofte vullnetin e te gjithe atyre qe jane pjese e ketij forumi qe ta japin ate qe eshte me e mira nga Islami...Dhe te kemi dobi qe te gjithe.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)   Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Burim Sherifi - 'Nje zemer qe sakrifikon gjithcka per Islam'(Audio ligjerat)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ligjerata-
Kërce tek: