islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty96%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty0%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty0%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty0%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty1%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty2%Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm Empty
MesazhTitulli: Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm   Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm EmptySun 12 Dec 2010 - 12:14Dr. Shefqet Krasniqi dijetar i përmasave evropiane dhe botërore në shkencën e Fikhut bëri thirrje publike të martën në mbremje në Radion Kosova e Lirë që të votohet Koalicioni për Kosovën e Re (AKR-PD-PSD...) numri 31, njëherit iu bë pyetja për listën e kandidatëve nga ana e AKR-së, ai stimuloj qytetarët e Kosovës që të votohen kandidatët Jeton Svirca numer 22, Bujar Ademi 79, Abdullah Klinaku 91 dhe Dr. Gëzim Kelmendi 101.
Dr. Shefqet Krasniqi keto komente i bëri në ligjeratën e posaçme që kishte për zgjedhjet, ndërkaq ftesën që të votohen kandidatët Jeton Svirca, Abdullah Klinaku, Bujar Ademi dhe Gezim Kelmendi i bëri gjatë përgjigjes në pyetjen e një ndegjuesje e cila e pyeti atë se çka mendon ai për këta kandidat. Dr. Shefqet Krasniqi gjithasthu tha se për një musliman është e domosdoshme dalja në zgjedhje, duke aluduar se e kundërta e kësaj (mosdalja në zgjedhje) është pajtueshmëri me luftën kundër Islamit që po ndodh nga disa parti me disa udhëzime administrative.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pr. dr. SHefqet Krasniqi cilen parti politike duhet ta votojm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ligjerata-
Kërce tek: