islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty96%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty0%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty0%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty0%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty1%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty2%358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyFri 23 Apr 2010 - 10:05

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e parë):

001 Xhamia.mp3
002 Maturantat.mp3
003 Rëndësia e agjërimit [1990].mp3

SHKARKO PJESËN E PARË


- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e dytë):

004 Arsimi i të rinjëve [1990].mp3
006 ISLAMI [1990].mp3
007 ISLAMI [28.03.1991].mp3
008 Suretul En'am - vazhdim [29.03.1991].mp3
009 Suretul Bekare [14.04.1991].mp3
010 Suretul Nur [15.04.1991].mp3

SHKARKO PJESËN E DYTË


- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e tretë):
011 Haxhi [14.06.1991].mp3
012 Shenjat e pejgamberisë [13.09.1991].mp3
013 Historia e Pejgamberit s.a.v.s.mp3
014 Suretul En'am [05.11.1991].mp3
015 Fitër bajrami [1992].mp3
023 Nata e Kadrit [30.03.1992].mp3
024 Zullumi [31.03.1992].mp3
025 Suretul En'am - Krijimi i njeriut [07.11.1992].mp3
026 Namazi [09.11.1992].mp3
027 Nata e Miraxhit [15.01.1993].mp3
028 Dituria -1- [09.04.1993].mp3
029 Dituria -2- [16.04.1993].mp3
030 Haxhi -1- [23.04.1993].mp3
031 Haxhi -2- [30.04.1993].mp3
032 Dituria -3- [18.06.1993].mp3
033 Dijetarët e dëmshëm [06.08.1993].mp3
034 Dituria -4- [02.07.1993].mp3

SHKARKO PJESËN E TRET- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e katërt):
035 Dijetarët e dëmshëm -1- [06.08.1993].mp3
036 Përmirësimi i vetë dhe të tjerëve [14.08.1993].mp3
037 Dijetarët e dëmshëm -2- [20.08.1993].mp3
038 Zbatimi i diturisë [27.08.1993].mp3
039 Ligjëratë islame [02.09.1993].mp3
040 Vlera e mendjes -1- [15.09.1993].mp3
041 Vlera e mendjes -2- [17.09.1993].mp3
042 Vlera e mendjes -3- [15.10.1993].mp3
043 Ezani [22.10.1993].mp3
044 Namazi dhe duaja e ezanit [28.10.1993].mp3
045 Ndihmë vëllaut [08.11.1993].mp3
046 Namazi -1- [26.11.1993].mp3
047 Namazi -2- [24.12.1993].mp3
048 Namazi -3- [31.12.1993].mp3
049 Miraxhi [07.01.1994].mp3

SHKAKRO PJESËN E KATËRT

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e pestë):
050 Agjërimi i ramazanit -1- [10.02.1994].mp3
052 Agjërimi i ramazanit -2- [11.02.1994].mp3
053 Dituria -1- [20.02.1994].mp3
054 Dituria -2- [21.02.1994].mp3
055 Dituria -3- [22.02.1994].mp3
056 Dituria -4- [23.02.1994].mp3
057 Dituria -5- [24.02.1994].mp3
058 Dituria -6- [25.02.1994].mp3
059 Dituria -7- [26.02.1994].mp3
060 Lufta e Bedrit [26.02.1994].mp3
062 Haxhi -1- [07.04.1994].mp3
063 Haxhi -2- [14.04.1994].mp3
064 Arsimi [10.06.1994].mp3
065 Mbi arsimin [17.06.1994].mp3
066 Kushtetuta islame [07.10.1994].mp3

SHKARKO PJESËN E PESTË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e gjashtë):
067 Sihri [16.12.1994].mp3
069 Muaji i Ramazanit [31.01.1995].mp3
070 Komentimi i Sures Jasin -1- [01.02.1995].mp3
071 Komentimi i Sures Jasin -2- [02.02.1995].mp3
072 Komentimi i Sures Jasin -3- [04.02.1995].mp3
073 Komentimi i Sures Jasin -4- [05.02.1995].mp3
074 Komentimi i Sures Jasin -5- [06.02.1995].mp3
075 Komentimi i Sures Jasin -7- [08.02.1995].mp3
076 Komentimi i Sures Jasin -8- [09.02.1995].mp3
077 Zullumi (dëmet) [10.02.1995].mp3
078 Zullumi [10.02.1995].mp3
079 Komentimi i Sures Jasin -9- [11.02.1995].mp3
080 Ikre (Lexo) [17.02.1995].mp3
081 Komentimi i Sures Jasin -11- [18.02.1995].mp3
082 Komentimi i Sures Jasin -14- [19.02.1995].mp3
083 Komentimi i Sures Naziat [23.02.1995].mp3
084 Hadithi kudsij (komentim) [24.02.1995].

SHKARKO PJESËN E GJASHTË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e shtatë):
087 Komentimi i Sures Naziat -4- [28.02.1995].mp3
088 Komentimi i Sures En Nasër [01.03.1995].mp3
089 Pyetje dhe përgjigjje [02.03.1995].mp3
090 Komentimi i Sures Jasin -6- [07.03.1995].mp3
091 Sihri (maxhia) -1- [10.03.1995].mp3
092 Bashkimi bën fuqinë -2- [13.03.1995].mp3
093 Sihri (maxhia) -2- [17.03.1995].mp3
094 Haxhi -2- [14.04.1995].mp3
095 E jona dhe e huaja [26.05.1995].mp3
096 Viti i ri Hixhrij -2- [26.05.1995].mp3
097 Viti i ri Hixhrij -4- [16.06.1995].mp3
107 Munafikët -3- [01.09.1995].mp3
108 Sprovimet -1- [06.10.1995].mp3
109 Sprovimet -2- [13.10.1995].mp3
110 Sprovimet -3- [10.10.1995].mp3

SHKARKO PJESËN E SHTATË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e tetë):

111 Sprovimet -4- [03.11.1995].mp3
113 Sprovimet -5- [10.11.1995].mp3
114 Modestia -1- [17.11.1995].mp3
115 Emision kontaktiv [24.11.1995].mp3
116 Modestia -2- [24.11.1995].mp3
117 Lypësia [15.12.1995].mp3
118 Miraxhi [22.12.1995].mp3
119 Viti i ri [29.12.1995].mp3
120 Besnikëria islame -3- [03.01.1996].mp3
121 Nata e Bedrit [05.01.1996].mp3
122 Kur'ani Mrekulli -1- [21.01.1996].mp3
123 Kur'ani Mrekulli -2- [22.01.1996].mp3
124 Kur'ani Mrekulli -3- [23.01.1996].mp3
125 Kur'ani Mrekulli -4- [24.01.1996].mp3
126 Kur'ani Mrekulli -5- [25.01.1995].mp3
127 Kur'ani Mrekulli -6- [27.01.1996].mp3
SHKARKO PJESËN E TETË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e nëntë):

128 Kur'ani Mrekulli -8- [29.01.1996].mp3
129 Komentim i Sures Fatir -1- [30.01.1996].mp3
130 Komentim i Sures Fatir -2- [30.01.1996].mp3
131 Komentim i Sures Fatir -3- [01.02.1996].mp3
132 Komentim i Sures Fatir -5- [05.02.1996].mp3
133 Komentim i Sures Fatir -6- [06.02.1996].mp3
134 Komentim i Sures Fatir -7- [07.02.1996].mp3
135 Komentim i Sures Fatir -8- [08.02.1996].mp3
140 Komentim i Sures Fatir -12- [14.02.1996].mp3
141 Komentim i Sures Fatir -13- [15.02.1996].mp3
142 Emision kontaktiv -1- [18.02.1996].mp3
143 Pyetje dhe përgjigje [19.02.1996].mp3
144 Emision kontaktiv -2- [18,02.1996].mp3
145 Fitër Bajrami [20.02.1996].mp3
146 Besnikëria islame -2- [27.12.1996].mp3
147 Mëshira e Allahut [01.03.1996].mp3

SHKARKO PJESËN E NËNTË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e dhjetë):

148 Festa e 8 Marsit [08.03.1996].mp3
149 Haxhi -1- [15.03.1996].mp3
150 Haxhi -1- III [29.03.1996].mp3
151 Haxhi -4- [05.04.1996].mp3
152 Haxhi -5- [12.04.1996].mp3
153 Haxhi -6- [19.04.1996].mp3
154 Emisioni Shkencor -Familja- [25.04.1996].mp3
155 Prerja e Kurbanit [26.04.1996].mp3
156 Mirësjellja -1- [03.05.1996].mp3
157 Pendimi [06.05.1996].mp3
158 Mirësjellja -2- [10.05.1996].mp3
159 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -1- [05.07.1996].mp3
160 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -2- [19.07.1996].mp3
161 Lindja e Muhamedit s.a.v.s -3- [26.07.1996].mp3
162 Emision kontaktiv -Suneti- [31.07.1996].mp3
163 Islami (Tiranë) [20.08.1996].mp3

SHKAKRO PJESËN E DHJETË


Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e njëmbëdhjetë):

164 Pendimi -1- [22.08.1996].mp3
165 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -4- [01.08.1996].mp3
166 Pendimi -2- [30.08.1996].mp3
167 Islami -2- (Tiranë) [20.08.1996].mp3
168 Arsimi (radio albana) [10.09.1996].mp3
170 Pendimi -4- [20.09.1996].mp3
171 Pendimi -5- [26.09.1996].mp3
172 Pendimi -8- [18.10.1996].mp3
173 Emision kontaktiv [23.10.1996].mp3
174 Komentimi i Sures Tewbe -16- [03.01.1997].mp3
175 Dashuria ndaj Allahut [10.01.1997].mp3
176 Komentimi i Sures Tewbe -1- [11.01.1997].mp3
177 Komentimi i Sures Tewbe -2- [12.01.1997].mp3
178 Komentimi i Sures Tewbe -3- [13.01.1997].mp3
179 Komentimi i Sures Tewbe -5- [15.01.1997].mp3

SHKARKO PJESËN E NJËBDHJETË


- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e dymbëdhjetë):

180 Komentimi i Sures Tewbe -6- [16.01.1997].mp3
181 Komentimi i Sures Tewbe -7- [18.01.1997].mp3
182 Komentimi i Sures Tewbe -8- [19.01.1997].mp3
183 Komentimi i Sures Tewbe -9- [21.01.1997].mp3
184 Komentimi i Sures Tewbe -10- [22.01.1997].mp3
185 Komentimi i Sures Tewbe -11- [23.01.1997].mp3
186 Komentimi i Sures Tewbe -12- [25.01.1997].mp3
187 Radio albana [26.01.1997].mp3
188 Lufta e Bedrit [26.01.1997].mp3
189 Komentimi i Sures Tewbe -13- [27.01.1997].mp3
192 Komentimi i Sures Tewbe -17- [01.02.1997].mp3
193 Komentimi i Sures Tewbe -18- [02.02.1997].mp3
194 Komentimi i Sures Tewbe -19- [04.02.1997].mp3
195 Komentimi i Sures Tewbe -20- [05.02.1997].mp3
196 Pyetje dhe përgjigje -1- [08.02.1997].mp3
197 Pyetje dhe përgjigje [08.02.1997].mp3[/b]
- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e trembëdhjetë):

198 Fitër Bajrami [09.02.1997].mp3
199 Dita e Gjykimit -1- [14.02.1997].mp3
200 Dita e Gjykimit -2- [21.02.1997].mp3
201 Tewbe 1 [28.02.1997].mp3
202 Mbështetja (tewekuli) -2- [08.03.1997].mp3
203 Emisioni kontaktiv -Haxhi- [12.03.1997].mp3
204 Emisioni kontaktiv -Haxhi II- [12.03.1997].mp3
205 Mbështetja -3- [14.03.1997].mp3
206 Mbështetja -4- [21.03.1997].mp3
207 Vlera e Haxhit [27.03.1997].mp3
208 Frika në Allahun xh.sh. -1- [04.04.1997].mp3
211 Pastërtia në islam [25.04.1997].mp3
212 Kijameti (TV Zëri) [30.04.1997].mp3
213 Frika në Allahun xh.sh. -3- [02.05.1997].mp3
- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e katërmbëdhjetë):
214 Viti i ri i Hixhrit [09.05.1997].mp3
215 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -1- [15.05.1997].mp3
216 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -2- [22.05.1997].mp3
217 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -3- [22.08.1997].mp3
218 Kadijanit [29.08.1997].mp3
219 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -4- [12.09.1997].mp3
220 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -5- [19.09.1997].mp3
221 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -8- [26.09.1997].mp3
222 Radio horizinti -1- [28.09.1997].mp3
223 Radio horizonti -2- [28.09.1997].mp3
224 Zhvlerësimi i botës nga Allahu xh.sh. -9- [03.10.1997].mp3
251 Komentimi i Sures A'raf -3- [04.01.1998].mp3
252 Komentimi i Sures A'raf -4- [05.01.1998].mp3
253 Komentimi i Sures A'raf -21- [05.01.1998].mp3
254 Komentimi i Sures A'raf -5- [06.01.1998].mp3


[/b]- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e pesëmbëdhjetë):[/b]
255 Komentimi i Sures A'raf -6- [07.01.1998].mp3
256 Komentimi i Sures A'raf -7- [08.01.1998].mp3
257 Komentimi i Sures A'raf -8- [10.01.1998].mp3
258 Komentimi i Sures A'raf -9- [11.01.1998].mp3
259 Komentimi i Sures A'raf -10- [12.01.1998].mp3
260 Komentimi i Sures A'raf -12- [14.01.1998].mp3
261 Komentimi i Sures A'raf -13- [15.01.1998].mp3
262 Komentimi i Sures A'raf -14- [17.01.1998].mp3
263 Komentimi i Sures A'raf -15- [18.01.1998].mp3
264 Komentimi i Sures A'raf -16- [19.01.1998].mp3
265 Komentimi i Sures A'raf -17- [20.01.1998].mp3
266 Komentimi i Sures A'raf -18- [21.01.1998].mp3
267 Komentimi i Sures A'raf -19- [22.01.1998].mp3
268 Komentimi i Sures A'raf -20- [24.01.1998].mp3
269 Komentimi i Sures A'raf -23- [27.01.1998].mp3
270 Pyetje dhe përgjigje [28.01.1998].mp3
271 Fitër Bajrami (Sllupçan) [29.01.1998].mp3

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e gjashtëmbëdhjetë):

272 Haxhi -1- [13.02.1998].mp3
273 Haxhi (radio horizonti) [16.02.1998].mp3
274 Haxhi -2- [20.02.1998].mp3
275 Muslimani është i madh [27.03.1998].mp3
276 Bashkimi bën fuqinë -1- [06.03.1998].mp3
277 Armikut nuk i kthehet shpina -1- [03.04.1998].mp3
278 Kurban Bajrami [07.04.1998].mp3
279 Islami dhe puna -1- [10.04.1998].mp3
280 Islami dhe puna -2- [17.04.1998].mp3
281 Islami dhe puna -3- [24.04.1998].mp3
282 Bazat e civilizimit islam [08.05.1998].mp3
283 Urdhëro për të mirë ndalo nga keqja -1- [29.05.1998].mp3
284 bazat e civilizimit islam -2- [15.05.1998].mp3
285 Bashkimi bën fuqinë -3- [20.05.1998].mp3- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e shtatëmbëdhjetë):

286 Urdhëro për të mirë ndalo nga e keqja -2- [05.06.1998].mp3
287 Kushti i gjashtë -1- [12.06.1998].mp3
288 Kushti i gjashtë -2- [19.06.1998].mp3
289 Kushti i gjashtë -3- [25.06.1998].mp3
290 Xhihadi -1- [03.07.1998].mp3
291 Xhihadi -2- [09.07.1998].mp3
292 Xhihadi -3- [17.07.1998].mp3
295 Sinqeriteti -3- [14.08.1998].mp3
296 Mbështetja në Allahun xh.sh. -1- [21.08.1998].mp3
297 Mbështetja në Allahun xh.sh. -2- [28.08.1998].mp3
298 Vdekja -1- [02.10.1998].mp3
299 Vdekja -3- [16.10.1998].mp3
300 Vdekja -2- [10.10.1998].mp3


- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e tetëmbëdhjetë):

301 Të përmendurit e Allahut xh.sh. -1- [23.10.1998].mp3
302 Komentimi i Sures A'raf -22- [26.10.1998].mp3
303 Të meduarit -2- [30.10.1998].mp3
304 Të meduarit -3- [06.11.1998].mp3
305 Të meduarit -4- [13.11.1998].mp3
307 Të meduarit -5- [20.11.1998].mp3
308 Të meduarit -6- [04.12.1998].mp3
309 Të meduarit -7- [11.12.1998].mp3
310 Të meduarit -8- [18.12.1998].mp3
311 Komentimi i Sures En Nahl -1- [20.12.1998].mp3
312 Komentimi i Sures En Nahl -2- [21.12.1998].mp3
313 Komentimi i Sures En Nahl -3- [22.12.1998].mp3
314 Komentimi i Sures En Nahl -4- [23.12.1998].mp3
315 Komentimi i Sures En Nahl -5- [24.12.1998].mp3
316 Komentimi i Sures En Nahl -6- [26.12.1998].mp3

SHKARKO PJESËN E TETË

- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e nëntëmbëdhjetë):
317 Komentimi i Sures En Nahl -7- [27.12.1998].mp3
318 Komentimi i Sures En Nahl -8- [28.12.1998].mp3
319 Komentimi i Sures En Nahl -9- [29.12.1998].mp3
320 Komentimi i Sures En Nahl -10- [30.12.1998].mp3
321 Komentimi i Sures En Nahl -11- [31.12.1998].mp3
322 Komentimi i Sures En Nahl -12- [01.01.1999].mp3
323 Komentimi i Sures En Nahl -13- [03.01.1999].mp3
324 Komentimi i Sures En Nahl -15- [05.01.1999].mp3
326 Komentimi i Sures En Nahl -17- [07.01.1999].mp3
327 Komentimi i Sures En Nahl -18- [09.01.1999].mp3
328 Komentimi i Sures En Nahl -19- [10.01.1999].mp3
329 Komentimi i Sures En Nahl -20- [11.01.1999].mp3
330 Komentimi i Sures En Nahl -21- [13.01.1999].mp3
331 Komentimi i Sures En Nahl -22- [14.01.1999].mp3
332 Komentimi i Sures En Nahl -23- [16.01.1999].mp3
333 Komentimi i Sures En Nahl -24- [17.01.1999].mp3


- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e njëzetë):
334 Pyetje dhe përgjigje [18.01.1999].mp3
335 Fitër Bajrami [19.01.1999].mp3
336 Kibri -1- [05.02.1999].mp3
337 Mendjemadhësia -2- [19.02.1999].mp3
338 Mendjemadhësia -3- [26.02.1999].mp3
339 Mendjemadhësia -5- [21.03.1999].mp3
340 Bamirësia -1- [09.04.1999].mp3
341 Bamirësia -3- [23.04.1999].mp3
342 Bamirësia -4- [30.04.1999].mp3
343 Bamirësia -5- [07.05.1999].mp3
344 Bamirësia -6- [14.05.1999].mp3
345 Bamirësia -7- [21.05.1999].mp3
346 Karierizmi -1- [28.05.1999].mp3
347 Kalaja e Allahut xh.sh. [18.06.1999].mp3
- Ligjërata nga Jakup Hasipi (pjesa e njëzetenjëtë):
348 Karierizmi -2- [04.06.1999].mp3
349 Karierizmi -3- [04.06.1999].mp3
350 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -1- [25.06.1999].mp3
351 Karierizmi -4- [11.06.1999].mp3
352 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -2- [09.07.1999].mp3
353 Hoxha nga Dubai [12.07.1999].mp3
354 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -3- [16.07.1999].mp3
355 Lindja e Muhamedit s.a.v.s. -4- [23.07.1999].mp3
A-Haxhi -1- [26.01.2001].MP3

SHIKO TË GJITHA

Allahu ju shperbleft per postimin.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Astritii
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 12/03/2012

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyMon 12 Mar 2012 - 0:43

Allahu te ruajt ty dhe familjen tuaj, per keto ligjerata kaq te mira.

Ky njeri prej lindjes e deri ne vdekje thuhet qe i ka bo mbi 5000 ligjerata.
Mbi 600 ligjerata ne audio dhe video format mbi fene islame.

Gjysmen e saj 358 e ke siguru , sa mire kishte qene me pas mundesi me shume ligjerata.

Allahu ju shperbleft me ate qe ju do zemra.

Selamu Alejkum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyMon 12 Mar 2012 - 0:49

Vlla i dashur une kam siguru aq sa kam mundur tahs inshallah me ndihmen tuaj do të sigurojm akoma sepse ne sëbahsku kontribojm që Dritën e Allahut xh.sh Islamin ta ngritim dhe ta përhapim ashtu sic ka vepruar edhe Molla Jkaupi Allahu e mëshiroft.Pra meqens epo shof se je antarë i ri në Forumin Islamiehstedrit në Emër të stafit si dhe në emrin tim personal të uroj mirëseardhje në forum në vllezërin islam e dhahst Allahu që të përfitoni nga postimet tona si dhe ne të përfitojm nga postimet tuaja.Allahu ju shpërpleft për antarësim si dhe kohën që keni ndajt që të na vizitoni.


wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Astritii
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 12/03/2012

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyMon 12 Mar 2012 - 1:00

Faleminderit per mikpritjen, dhe inshallah se bashku do ta ndihmojme vetveten, familjen, te afermit, dhe gjithe muslimanet e tjere.

Po keto pjesen e 17 dhe 19 a mundesh me i siguru.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sadriu
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 12/11/2011

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 28 Apr 2012 - 11:39

Krejt Stafit tjuj juprshndes meselam Alejkum perhertepar juprshends se jam antar i ri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 28 Apr 2012 - 11:45

We Alejkum Selam ue Rahmetullahu ue Berekatuhu.Mire se keni ardhur vellezer musliman.All-llahu iu shperbleft me Xhennet InshAll-llah...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 28 Apr 2012 - 12:32

we alejkumu selam vlla i dashur Sadri mirë se erhde dhe mirë se ju bashkove familjes së madhe islame Forumit Islamieshte drite dhahst Allahu që dritën e Allahut së bashku ta përhapim në erësirën e quajtur botë.Kam një vërejtje të vogël për prezentime dhe përshëndetje kemi rubrika të veçanta ku njëra quhet Prezentimi i antarëve në fillim si dhe tjetra përshëndetje dhe urime islame.

Allahu ju shperbleft per postimin.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
kushtrimq91
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 10/12/2011

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 3 Nov 2012 - 9:44

selamu alejkum pjesen e 17 ni link per me downloadu se shum do tema te mira i paska.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptySat 3 Nov 2012 - 16:24

Pjesa e shtatembdhjete nuk eshte nuk e posedoj me vjen ekq inshallah do ti gjej edhe ato ligjerata dhe do ti kompenzoj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Begyyy
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 04/06/2013

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyTue 4 Jun 2013 - 4:04

:)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirtezani
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 02/02/2015

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyWed 11 Feb 2015 - 17:53

selamu alejkum, vellezer shum i kam kerku kto ligjerata, 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 61460 qe i gjeta te kjo faqje, mirpo problemi asht se spo bohen download me 4shared sdi qka a problemi po mthot se mungojn fajlat, Inshallah me ndihmoni ti zbres kto ligjerata se me te vertet i kam kerku shum koh. selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi EmptyThu 12 Feb 2015 - 18:53

we alejkumu selam vlla ta them te drejten edhe une mendova se mos ndoshta i kan hek fajllat mirepo e provova konkretisht ligjeratat 8 mundhsa me i shkarkue i mora ndoshta problemi qendron tek ty duhet ta klikosh ku shkrun dowonload priority dhe nese ta nxjer nuk egzistojn duhet serish ta riprovojsh dhe do tja dalesh ti shkakrojsh.

Allahu ju shperbleft per postimin.
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty
MesazhTitulli: Re: 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi   358-Ligjerata nga Jakup Hasipi Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
358-Ligjerata nga Jakup Hasipi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ligjerata-
Kërce tek: