islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty96%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty0%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty0%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty0%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty1%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty2%Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
MesazhTitulli: Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste   Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 30 Nov 2011 - 14:43

Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste 20_0 Luani i Shkretëtirës, DVD

Një film shumë i  mirë
në të cilin paraqitet heroizmi i Omar El-Mukhtarit dhe shokëve /
bashkëluftëtarëve të tij në luftë kundër kolonialistëve Italian.
Omar
El-Mukhtar i rezistoi Italisë për më shumë se 30 vite prej 1911 - 1943
dhe i bëri që ti lakmonin në diturinë dhe trimërin e tij. Omar
El-Mukhtar ishte një musliman i mirë dhe i devotshëm i cili edhe në
kohën kur e kanë ekzekutuar me varje pas kapjes së tij me tradhëti lexoi
Kur'anin dhe iu falenderua All-llahut qe ia mundësoi të vdes nga dora e
armikut.


Filmi është në gjuhën Gjermane me titra në gjuhën Shqipe.       


Edituar për herë të fundit nga aksa në Wed 30 Nov 2011 - 14:52, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste Empty
MesazhTitulli: Film luani i shkretetires   Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste EmptyWed 30 Nov 2011 - 14:50

Film me dublim anglisht me titra shqip
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Luani i Shkretërtirës , (Dublim gjermanisht dhe anglisht me perkethim shqip) Löwe der Wüste
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: