Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_icon_minitimeSat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
64 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 64 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap96%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap0%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap0%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap0%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap1%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_lcap2%Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  I_vote_rcap
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi


Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Empty
16042012
MesazhÇmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani

Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani

Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Supermarket

Çmimet e konsumit në Kosovë vazhdojnë të rriten, kurse pagat mbesin njësoj. Madje artikujt elementarë për jetë janë edhe më shtrenjtë sesa në Gjermani.

Pensionisti Bejtush Gashi, merr pension 40 euro në muaj. Sikur të mos kishte ndihmë nga të afërmit e tij nga jashtë shtetit, ai thotë se nuk do të mund të mbijetonte.
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Pensionistetkafe
“As në Zimbave, Australi, a Zelandë të re, nuk ka gjendje të keqe si te ne. Por morali tepër i fortë, sepse ne kemi qëndruar edhe në kohëra më të vështira dhe nuk jemi përul”, thotë ai për Albinfo.ch, ulur në kafiterinë e pensionistëve në Prishtinë.

Sipas tij, qeverisja e keqe i ka dërguar në pozitë sa të përulën. “Kisha pas dëshirë të flas fjalë të mira për këta qeveritarë, por s’ka fjalë të mira për ta. Realiteti është realitet”, thotë ai, duke luajtur shah me bashkëmoshatarët e tij.

Në fakt, rritja e çmimeve të konsumit të përditshëm, disbalanca e madhe e importit me eksport dhe niveli i lartë i papunësisë, e bëjnë çdo ditë e më shumë jetën më të vështirë në Kosovë.

Përveç kësaj, mbetja e pagave në nivele të njëjta, në kohën kur çmimet vazhdojnë të rriten, e varfërojnë dhe më tej shportën e konsumit ditor.
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Supermarket
© albinfo.ch

Një litër vaj në Kosovë ka një çmim duke filluar prej 1.30 euro e lart, një litër qumësht shitet me një çmim prej 95 cent, një kilogram miell është 65 cent kurse një kilogram sheqer kushton 95 cent.

Këto janë vetëm disa nga çmimet e produkteve elementare bazike, e të cilat janë edhe më të larta se çmimet e vendeve shumë më të zhvilluara se Kosova.

Ndërkohë, në Gjermani, një litër vaj kushton 1.39 cent, sheqeri është 69 cent, qumështi 51 cent dhe mielli ditët e fundit ka pësuar një ngritje në 45 cent, nga 25 cent sa ishte për një kohë të gjatë.

Ilir Berisha, drejtor i Departamentit të Statistikave në Entin e Statistikave të Kosovës (ESK), ka deklaruar se në muajin shkurt, krahasuar me muajin janar 2012, kishte ngritje të çmimeve mujore për një për qind.

Përveç kësaj, Kosova vazhdon të shënojë deficit të lartë në marrëdhëniet tregtare me vendet e botës së jashtme.

Të dhënat zyrtare të Entit të Statistikave të Kosovës tregojnë se gjatë janarit të këtij viti, Kosova ka blerë mallra në vlerë prej 112,8 milion euro.

Kjo është një shifër më e lartë krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar kur ishin blerë mall në vlerë prej rreth 110 milion euro.

Që situata të jetë edhe më e keqe, eksporti i Kosovës në janar ishte vetëm 18,7 milionë euro.

Të dhënat e publikuara nga Departamenti i Statistikave Ekonomike dhe Llogarive Kombëtare i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, tregojnë se rreth 63 për qind të eksportit kosovar e përbëjnë metalet bazë dhe artikujt prej tyre, rreth 10 për qind produktet minerale, 5 për qind produktet bimore, dhe vetëm rreth 4 ushqimet e përgatitura, pijet dhe duhani.

Ndërkaq sa i përket importit, rreth 28 për qind të tij e përbëjnë produktet minerale, rreth 9 për qind makineritë, pajisjet mekanike dhe elektrike, metalet bazë dhe artikuj prej tyre, dhe 8.8 për qind ushqimet e përgatitura, pijet dhe duhani.

Edhe më tej Kosova tregtinë më të madhe e ka bërë me vendet e BE-së, ku janë eksportuar rreth 40 për qind e mallrave, ndërkaq janë importuar rreth 37 për qind nga ky union.

Kosova më shumë ka eksportuar në Itali, rreth 29 për qind, në Shqipëri 12 përqind, Zvicër 9 për qind, kurse në Maqedoni rreth 7 për qind.

Ndërsa përqindja më e madhe e importit është nga: Maqedonia me 14 për qind, Gjermania me 11 dhe Serbia me 9 për qind.

Ndërkohë, trendi i rritjes së çmimeve në vend ka vazhduar edhe më tej. Indeksi i çmimeve gjatë muajit mars të këtij viti është më i lartë për 0.1 për qind krahasuar me shkurtin, muajin paraprak ose 1.1 për qind më i lartë sesa me të njëjtin muaj të vitit të kaluar.

Kështu, derisa Kosova ka 2 mijë e 338 euro të ardhura vjetore për kokë banori dhe mbi 40 për qind numrin e të papunëve, çmimet e produkteve ushqimore i ka pothuajse të ngjashme apo edhe më të larta se vendet e rajonit.

Nga të dhënat e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), në Kosovë janë 35 mijë e 180 familje, shfrytëzues të asistencës sociale, prej tyre 153 mijë e 129 anëtarë.
Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani  Bexhet12
© albinfo.ch: Behxhet Gaxhiqit, këshilltar në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS)

Sipas Behxhet Gaxhiqit, këshilltar në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), familjet të cilat janë shfrytëzues të kategorisë së asistencës sociale, për një anëtar të familjes marrin 40 euro në muaj.

Ndërsa ai ka sqaruar se në rast se janë më shumë se një anëtar, dy apo tre, kjo shkon në 50 euro dhe familjet që janë mbi 7 a po 8 anëtarë, marrin asistencë sociale prej 80 euro në muaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani :: Komentet

No Comment.
 

Çmimet më të larta në Kosovë se në Gjermani

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» AGJËRIMI DHE TEMPERATURAT E LARTA
» Njerzit me virtyte te larta..!!
» AGJËRIMI DHE TEMPERATURAT E LARTA
» ~ Agjerimi dhe Temperaturat e Larta
» Frutet kanë aftësi të larta shëruese

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Statistika-
Kërce tek: