islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
MesazhTitulli: Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012   Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 1 Jan 2013 - 21:41


Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 16387-islam

 1. Në Kroaci së shpejti banka e parë islame në rajon
 2. 500.000 konvertime në Islam brenda dy viteve në Austrin katolike!!!
 3. Rritje e shpjet e Islamit në Evropë
 4. Në Evropë jetojnë 45 milion mysliman
 5. Popullsia muslimane do të rritet dy herë më shpejt se sa të tjerat
 6. Rritet numri i të huajve që përqafojnë islamin në Turqi
 7. Ngadhënjimi i Islamikëve në Lindje e alarmon Serbinë gëzon Kosovën
 8. Të krishterët Anglez përqafojnë Islamin, duke e bërë si fenë me rritje më të shpejt
 9. Studimi amerikan: Feja islame më e popullarizuara në rininë botërore
 10. Çdo i treti njeri në botë është mysliman

Allahu ju shperbleft per postimin.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
besiminezemer
Motrat islame
Motrat islame
besiminezemer

Numri i postimeve : 141
Data e regjistrimit : 06/09/2011

Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012   Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 2 Jan 2013 - 11:22

ELHAMDULILAH ALLAH

ELHAMDULILAH ALLAH

ELHAMDULILAH ALLAH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: