islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Hyn në Playstore mere aplikacionin Pastaj logiru si ne foton 2

Kur të logiresh lip forumin si në foton 3 Kur ta gjejsh hyr logiru


Kur të shtypish login ne te djatht e ke regjistrohu si ne fotot


Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyToday at 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyToday at 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyToday at 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyYesterday at 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24175 artikuj v 13339 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... Empty
MesazhTitulli: DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>...   DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>... EmptySat 28 Jun 2014 - 21:26

All-llahumme In-ni leke samt, Ve ala rizkike aftart, fagfirli ma kad-demtu min dhembi ve ma ah-hart
O Zoti im, për Ty kam agjëruar dhe me furnizimin Tënd bëj iftar, Mi fal mekatet e mija qe I kam bërë dhe mekatet qe do ti bej pas!...


Duaja e Iftarit 2
Dhahebe dhameu vebteletil uruku, ve thebetel exhru Inshaa Allah
Kaloj etja u lagën venat dhe u realizu shpërblimi Inshaa Allah


Duaja e Iftarit 3
All-llahumme in-ni es-eluke birahmetikel-leti vesiat kul-le shejin en tagfireli
O Zot të lutem me Mëshiren Tënde e cila ka perfshi cdo send të mi falesh mëkatet


Duaja e Iftarit 4
Sub-bhane dhil Xheberuti, Vel Melekuti, Vel Kibriei, Vel Adhameti

I Madhëruar qoftë i Gjithëfuqishmi poseduesi i cdo sendi, Atij i takon Madhërija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DISA DUA NE KOHE TE IFTARIT ...>>>...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Duat e Ramazanit-
Kërce tek: