islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan Empty
MesazhTitulli: ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan    ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan EmptyMon 30 Aug 2010 - 11:37


Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
ilahi.Yakma ALLAHIM.Esat aydogan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Other Language :: Other Language :: Turkce-
Kërce tek: