islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate ditës
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Gjashtë fakte për vezët
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

» Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:45 nga Admin

» Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:43 nga Admin

» Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:39 nga Admin

» Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:29 nga Admin

» Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyFri 22 Mar 2019 - 17:45 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2992 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri imran maqkaj

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24155 artikuj v 13325 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 16:02


Epizodi parë 1-1

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Uploaded by [You must be registered and logged in to see this link.]. - [You must be registered and logged in to see this link.]






Edituar për herë të fundit nga aksa në Wed 12 Jan 2011 - 9:01, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Filmi - Babai i të Dërguarit a.s. pjesa 1.2   Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 16:11

Babai i të Dërguarit a.s. pjesa 1.2





Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 16:12

Babai i të Dërguarit a.s. pjesa 1-3







Edituar për herë të fundit nga aksa në Wed 12 Jan 2011 - 9:00, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 16:17

Babai i të dërguarit a.s pjesa 2-1

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Uploaded by [You must be registered and logged in to see this link.]. - [You must be registered and logged in to see this link.]


Edituar për herë të fundit nga aksa në Wed 12 Jan 2011 - 8:58, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 17:27

Epizodi 2 pjesa 2

[You must be registered and logged in to see this link.]
Uploaded by [You must be registered and logged in to see this link.]. - [You must be registered and logged in to see this link.]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 17:29

Epizodi 2 pjesa 3

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Uploaded by [You must be registered and logged in to see this link.]. - [You must be registered and logged in to see this link.]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 17:47

Epizodi i tret i fundit

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Uploaded by [You must be registered and logged in to see this link.]. - [You must be registered and logged in to see this link.]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptySun 9 Jan 2011 - 20:56

Amiin moter e nderuar edhe juve Allahu ju shperbelft per kontributin dhe ndihmen qe i keni dhene forumit me paraqitjen eketij filmi por ju lutem mos i modifikoni me mire jan te renditura se me duhet perseri prej fillimit ti vendosi se ehste epizoi i 2 pjesa epare jo 1-4.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
enver66
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 23/01/2011

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyMon 24 Jan 2011 - 6:05

allahu ekber falimenderimi i takon vetem ati
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Shkarko Filmin-Babai i Te Derguarit a.s   Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyWed 9 Feb 2011 - 11:41

Me poshte Klikoni ne spoiler: dhe do tu hapen tre Linkat per Shkakrim:

Spoiler:
 
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. EmptyFri 18 Mar 2011 - 10:22

Selamun alejkum-- Amin moter e nderuar,All-llahu te shperblefte per punen qe e beni ,,gjith qka ne tok e ne qiell i takon vetem All-llahut fuqi plote.......

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content




Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.    Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Filmi serik islam me titrat shqip - Babai i të Dërguarit a.s.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: