islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Cilësitë e gruas së mirë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Cilësitë e gruas së mirë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Cilësitë e gruas së mirë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Cilësitë e gruas së mirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ummAmr
Antar-aktiv
Antar-aktiv
ummAmr

Numri i postimeve : 95
Data e regjistrimit : 19/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : O biri i Ademit shpenzo, e Unë do të shpenzoj për ty!

Cilësitë e gruas së mirë Empty
MesazhTitulli: Cilësitë e gruas së mirë   Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 21 Apr 2010 - 10:48

1- Të gëzohet burri i saj kur ta shikon atë.
2- Respektimi i burrit kur ai e urdhëron,nëse nuk e urdhëron në ndalesat e Allahut.
3- Të mos e kundërshton atë çka nuk e pëlqen në vetveten dhe pasurin e saj.
4- Të ruan vetveten prej përgojimit të burrit.
5- Ta ruan pasurin të cilën i len burri kur ai mungon nga shtëpia.
6- Të mos futet askush në shtëpi përveç se me lejen e burrit .
7- Ta ndihmon burrin e saj në të mirë.
8- Të mos agjeron nafile(agjerim jo i obliguar)pa lejen e tij.
9- Të jetë falënderuese ndaj burrit për mirësjelljen e tij ndaj saj.
10- Të mos i zbulon fshehtësitë e tija.Nuk ka obligim më të madh gruaja pas obligimit ndaj Allahut dhe Pejgamberit,paqja dhe lavdërimi i Allahut qofshin mbi të,se obligimet ndaj burrit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.hareke.de/shkronjat/04.hareke.php
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Cilësitë e gruas së mirë Empty
MesazhTitulli: Re: Cilësitë e gruas së mirë   Cilësitë e gruas së mirë EmptyWed 21 Apr 2010 - 10:58

Abdullah Ibn ‘Amr ka thënë se i Dërguari i Allahut ka thënë: “E
gjithë kjo dynja është e dobishme dhe më e dobishmja prej saj është gruaja e mirë.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cilësitë e gruas së mirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: