Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeSat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
59 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 59 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap96%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap0%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap0%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap0%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap1%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_lcap2%Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_vote_rcap
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli


Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 36
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë Empty
MesazhTitulli: Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë   Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë I_icon_minitimeFri 21 Oct 2011 - 13:31


Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë

PDF | Print | E-mail

El-Sebt 17 Dhul Kadeh 1432 / 15 10 2011alt

Në emrin e Allahut, Mëshiruesit, të Gjithëmëshirshmit



Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,

Gruas time të ardhshme, e cila do t‘i lind fëmijët e mi dhe do ti edukojë ata me Teuhid dhe Ahlak duke e marrë si shëmbëlltyrë Resulullahun salAllahu alejhi we selem dhe pasuesit e tij të cilët qëndrojnë në rrugën e drejtë të Teuhidit dhe Xhihadit. Po të shkruaj ty këtë letër në mënyrë që mos të zhgënjehesh dhe mos të mërzitesh një ditë duke e gjetur një partner si mua i cili është përlotë mangësi.



Gruaja ime e ardhshme, po ta shkruaj këtë letër në mënyrë që ta kuptosh më mirë rrugën në të cilën do të udhëtojmë dhe për ku do të drejtohemi ne si krijesa të Allahut që jemi të ngarkuar me barrë nga i Madhërishmi në këtë botë të përkohshme. Kështu që do të jemi më mirë të përgatitur që ta kuptojmë njeri-tjetrin, ta vëmë veten në pozitën e tjetrit dhe të jemi mirënjohës për atë që ka caktuar Allahu subhanehu we te‘Ala për familjen tonë.



Gruaja ime e ardhshme dhe nëna e ardhshme e fëmijëve të mi, ti sigurisht tashmë e din se në cilën rrugë unë po udhëtojë dhe se çfarë lloj jete unë dëshiroj ta kem. Shpresoj se do të jesh shoqëruese e imja që është e kënaqur në këtë jetë në mënyrë që unë të qëndroj (istikame) në rrugën e Resulit dhe pasuesve të tij. Gjithnjë bëje thirrjen në Teuhid, gjënë me të rëndësishme në jetë dhe përherë mësoja njerëzve rëndësinë e rikthimit tek burimi/themeli baza e këtij dini, Islamit.



Ndoshta më vonë do të ketë shumë sprova, vështirësi dhe vuajtje duke u hasur në vështirësi gjatë martesës sonë, si çdo krijesë njerëzore ne mund të psherëtijmë/ofshajmë, të qajmë, dhe madje mund ta mallkojmë edhe fatin. Por ji e sigurt, çdo gjë është vetëm një sprovë që të na bëjë neve njerëz të përsosur dhe që të edukohemi të qëndrojmë fortë në çdo kohë dhe çdo gjendje.



Allahu thotë: “Ne do t'ju sprovojmë me ndonjë frikë, me uri, me ndonjë humbje nga pasuria e nga jeta e edhe nga frytet, por ti përgëzoji durimtarët. (El-Bekare :155).



Gruaja ime e ardhshme, nëse një ditë unë akoma nuk mund të bëj të lumtur në çdo imtësi siç janë ndoshta gratë e tjera, atëherë më falë. Mirëpo unë si bashkëshorti yt gjithmonë do të mundohem aq sa kam mundësi të kujdesem për ushqyerjen hallall, edhe pse nuk do të jetë shumë dhe nuk do t‘i përmbushte nevojat e tua. Pra më ndihmo ta realizoj këtë, qoftë edhe vetëm me buzëqeshjen tënde.



Gruaja ime e ardhshme, nëse një ditë do të shkojë larg dhe nuk kthehem për një kohë të gjatë, kujdesu për pronat e mia, shpenzo disa nga pronat qe i ke në rrugën e Allahut dhe zbatoji të drejtat e vëllezërve dhe motrave tua në iman nëse ke mundësi t‘i zbatosh. Dhe ruaje nderin tim – burrit tënd – bashkohu me Muslimanet, zemrat e të cilave janë të dhëna pas Xhennetit, të cilat kujdesen për shikimin kur janë vetëm dhe kur janë me të tjerët, në mënyrë që të ndihem i qetë dhe në paqe duke e lënë një grua dhe nënë e cila kujdeset për atë që ia ka lënë burri pas.



Gruaja ime e ardhshme, ti e din se unë nuk jam një person perfekt në secilin aspekt. Pra më ndihmo që të përmirësohem me këshillat e tua, kritikat e tua dhe çdo gjë që mund të ma shtojë bindshmërinë ndaj Allahut dhe Resulit të tij alejhi selam çdo ditë. Bëje familjen tonë një familje, e cila është e gatshme t‘i pranoje fjalët (dmth të vërtetën) e secilit, qoftë edhe nga një fëmijë i vogël. Sepse e vërteta nuk njihet përmes atij që fol por përmes asaj (fjale) që flitet.



Dhe në fund gruaja ime e ardhshme, bëji fëmijët tonë të bëhen një ditë si luanët, të cilët nuk frikësohen ta mbrojnë të vërtetën, të mos i nënshtrohen rrethanave dhe që janë gjithnjë të paepur/ashpër/fortë në mesin e një stuhie sulmuese. Mësoji të jenë burra të inatosur kur poshtërohet e vërteta, mësoji ata të luftojnë kundër çdo lloj shtypje mbi çdo kënd dhe edukoji të guxojnë të sakrifikojnë çdo gjë, madje edhe jetën e tyre për hir të Allahut, Resulit të Tij dhe të besimtareve.



Ndoshta jam duke pritur shumë nga ti, duke kërkuar shumë nga ti, po kërkoj diçka që mund të jetë tepër vështirë për ty. Por më beso, unë si burri yt do të mundohem të jem një shok i mirë, një dëgjues besnik ndaj fjalëve dhe këshillave tua. Le ta ndihmojmë njëri-tjetrin që të vazhdojmë t‘i bindemi Allahut dhe Resulit te tij.



Po ta shkruaj këtë letër me gjithë dobësinë/ligështinë time, me gjithë gabimet e mia, kështu qe ta kuptosh me kënd do të lundrosh në këtë jetë. Kështu që ta dish se martesa nuk është gjithnjë mjaltë dhe qumësht. Dhe gjithashtu që mos të jesh një barrierë dhe pengesë në misionin tim të Da‘wes e të bëhesh armiku i parë në dobësimin e shpirtit tim për Xhihad në rrugën e Allahut subhanehu we te‘Ala.



Para se të takohemi si burrë dhe grua, le ta bëjmë gjithnjë duan, e cila është lexuar nga një luftëtar i cili e ka lëkundur fronin e tiranisë, Shehidi Sejjid Kutub:



O Muhajmin (Ruajtës), nëse bie në dashuri, ruaje dashurinë time që mos ta tejkalojë dashurinë time për Ty.



O Allah, nëse bie në dashuri, atëherë më bëj ta prek zemrën e ndonjërës, zemra e të cilës është e kapur për Teje, kështu që të mos bie në humnerën e pafund të një dashurie monotone.



O Zot, nëse bie në dashuri, ruaje zemrën time nga ajo, kështu që mos të largohet (zemra ime) nga Ti.



O Zot, nëse mallëngjehem, më bëj të mallëngjehem për ndonjërën, e cila mallëngjehet për shehidllëk në rrugën Tënde.



O Allah, nëse mallëngjehem, ruaje mallëngjimin tim në te, që mos ta harroj mallëngjimin për Xhennetin Tënd.



O Allah, nëse kënaqem me dashurinë e të dashurit Tënd, mos e le këtë kënaqësi ta tejkalojë kënaqësinë e një munexhati në pjesën e tretë të natës Tënde.



O Allah, nëse bie në dashuri, mos më le të bëhem i luhatshëm dhe të largohem nga udhëtimi i gjatë në thirrjen e njerëzimit për tek Ti.



O Allah, nëse më lejon që t‘më merë malli për të dashurën, atëherë mos më le t‘i tejkalojë kufijtë, gjë që më bën të harroj se dashuria e vërtetë dhe malli i vërtetë janë vetëm për Ty.



O Allah, Ti je i Gjithëdijshmi dhe e din që këto zemra janë bashkuar në dashurinë që e kanë për Ty, këto zemra janë takuar në bindshmërinë që e kanë ndaj Teje, këto zemra janë bashkuar në Da‘we për tek Ti, këto zemra janë bashkuar në mbrojtjen e Sheriatit Tënd. Bëje këtë lidhje të fortë, O Allah. Bëje këtë dashuri të përhershme. Na trego rrugën e drejtë. Mbushi këto zemra me Nurin Tënd (dritën Tënde) që nuk zbehet kurrë. Lehtësoji gjokset tonë me bekimet e imanit në Ty dhe bukurinë e Tevekkulit në rrugën Tënde.



Dashtë Allahu të më pranojë du‘an time dhe du‘an tënde dhe të na bashkojë nën hijen e Rahmetit të Tij dhe të na bëje fuqi që është besnike ndaj Tij.



Nga unë, burri yt i ardhshëm.



Artikulli origjinal: Hanif Abdullah



burimi: www.voa-islam.com



Përktheu: Ebu Muslim /RealitetiIslam.Net/

BotaIslame.com

www.botaislame.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vajza që i shkroi një letër Zotit. Ç’ti ketë thënë vallë?!
» Gjeja me e vlefshme ne kete bote eshte gruaja e devotshme
» Mesazh paqeje dhe dashurie për festën e Kurban Bajramit
» Deri sa ne nuk mundohemi aq sa duhet për këtë fe të pastër vllezërit tanë rrugëve të Gjermanis e përhapin këtë fe duke u thënë njerzve:A i'a ke bërë vetës këto pyetje logjike? Subhanallahta shikojm këtë video dhe të marim msim nga ata!
»  Te suksesshëm --Qëndro mbrapa vetes duke i dhënë guxim.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Tema islame për femrat muslimane-
Kërce tek: