islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... Empty
MesazhTitulli: Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur....   Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur.... EmptySat 14 Jul 2012 - 16:48

Ramazan muaj i shenjte

Edhe 5 dite na kane mbete

Ne te presim me shume mall

InshAll-llah ky muaj do na ringjalle

Motra dhe vellezer muslimane,le te kerkojme ndihme nga All-llahu xh.sh.per nje agjerim sa me te lehte.Mos te humbim kohen duke u marrur me gjera te kota,por le te shfrytezojme kohen duke kerkuar falje dhe meshire nga i Plotfuqishmi.InshAll-llah jemi ne mesin e te penduarve dhe inshAll-llah,All-llahu xh.sh. na e pranone cdo dua dhe pendimin...(Amin)[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Me shume mall po te presim O Muaj i Shenjte(Ramazan)edhe 5 dite na kane mbetur....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: