islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim Empty
MesazhTitulli: [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim   [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyTue 9 Jul 2013 - 19:12

 [Only admins are allowed to see this image]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Fri 19 Jun 2015 - 1:51, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim Empty
MesazhTitulli: Re: [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim   [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim EmptyFri 19 Jun 2015 - 1:50

''Allahu xh.sh ua ka bërë obligim agjërimin e muajt Ramazan,Ndërsa unë ua kam porositur (ua kam bërë sunnet) faljen e namazit të natës (nafile,teravit).Kush e agjëron Ramazanin dhe fal nafile natën,me bindje dhe sinqeritet, do të dalë (patrohet) nga Ramazani sikur ditën që e ka lindur nëna e tij". 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: