islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Me duhet nje keshill EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Me duhet nje keshill EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Me duhet nje keshill EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Me duhet nje keshill EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Me duhet nje keshill EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Me duhet nje keshill EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Me duhet nje keshill EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Me duhet nje keshill EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Me duhet nje keshill EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Me duhet nje keshill EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Me duhet nje keshill EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Me duhet nje keshill EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Me duhet nje keshill EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Me duhet nje keshill EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Me duhet nje keshill EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Me duhet nje keshill EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Me duhet nje keshill EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Me duhet nje keshill EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Me duhet nje keshill EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Me duhet nje keshill EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Me duhet nje keshill EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Me duhet nje keshill EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Me duhet nje keshill EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Me duhet nje keshill EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Me duhet nje keshill EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Me duhet nje keshill EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Me duhet nje keshill EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Me duhet nje keshill EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Me duhet nje keshill EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Me duhet nje keshill EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Me duhet nje keshill EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Me duhet nje keshill EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Me duhet nje keshill EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Me duhet nje keshill

Shko poshtë 
AutoriMesazh
albulena gashi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 09/09/2013

Me duhet nje keshill Empty
MesazhTitulli: Me duhet nje keshill   Me duhet nje keshill EmptyMon 9 Sep 2013 - 20:21

Es selamu alejkum, jam nje moter muslimane i 19 vjeqare qe nji vit apo me shum fali namaz agjiroj dhe lexoj Embarassed. Por babai im ka qen i vrazhd namazin sma ka respektu mka ofendu mka perqesh para familjes mysafirve kinse profete e ardhshme mbas muhamedit a.s.Ai poashtu per shkaqe shum te vogla ka perdorur dhun dhe tortur ndaj nens sime dhe motrave. Ne jetojm ne gjermani motra dyt dul nga shtepia un u ballafaqova me babin se a kishte zot apo jo.ai mandje ka sha allhaun dhe mka ofendu rend.Pata nje lidhje me djal fetar musliman i thash babes qe nuk e kam takuar pa dakordin tend dhe qe eshte besimtar i mir po kjo nuk kishte vler tek babai im. me kercenoj mua me tha qe tr dal diskotekave ta lyp motren se ku eshte ( ajo nuk shko disko) me mallkoj me jet qe edhe fmi kurr mos tkam nket jet. vendosa mora motren e vogel mamin de dulem nga shpija. Mirpo tash jam keq shumm namazi mu la rrallu shumm po kam vershtrsi shum ta fal jam agresive nuk ha buk piskas shum stregohem e sjellshme gjith diten qaj jam me dyshime a me jetu a jo.Qka kam spo muj me kuptu nji nat mu eshte shtangur trupi goja mu mbyll syt dhe per nje möment se kam ndi trupin tim .kam pasur shum frik. Desha ta dija se qka po ndodh me mua dhe pse di aq shkm per islam po me praktiku shum zor e kam. allahu ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Me duhet nje keshill Empty
MesazhTitulli: selam   Me duhet nje keshill EmptyWed 11 Sep 2013 - 17:56

Selamun Alejkum.
Shkrimin tuaj me vemendje e lexova, me vjen keq kur po hasim kesisoj sulmesh edhe ate nga te ashtequajturit "musliman" siq eshte rasti me prindin tuaj. Por ju nuk duhet te habiteni nga keta sulme, sepse nuk jeni as e para e as e fundit qe sulmoheni keshtu.
Besimtari gjithnji ka patur sulme dhe do te ket sidomos kur mundohet te praktikoj ate qe  e beson. Edhe Muhammedi a.s. sulmin me te madh dhe me te rrept e ka pasur nga minxha i tij, por ai nuk u dorezua edhe me tej vazhdoi ne ate qe ish i detyruar.
Pra edhe ju duhet te keni bindje te plot ne Allahun xh.sh dhe se Ai eshte ndihmetari me i mir dhe me i sigurt e njeriut te shtypur.
Mos harroni se sprovat e muslimanit jan te llojllojshme, dikush sprovohet me uri, dikush me luft, dikush me fjal etj etj.
Ju keni vetem nji rrugdalje te bindeni plotesisht ne Allahun xh.sh, me asnji cmim te mos largoheni nga ajo qe besoni edhe pse do te keni ofendime, nencmime, malltretime etj etj.dhe mos harroni se Zoti njerzit qe i don edhe i sprovon.
Dhe pas ketij malltretimi me siguri se Allahu xh.sh per juve ka pregatit edhe naj te mir kur ju do te habiteni edhe vet se nga erdhi kjo miresi.
Allahu eshte me durimtaret.
Me respekt
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Me duhet nje keshill
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: