islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 22 Dec 2013 - 17:15

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Selam-470x260Ne kete film behet fjale per tre mesues nga turqia te cilet shkojn ne vende te ndryshme me nje qellim per ta perhapur Selamin.Njeri nga ta niset per ne Afrik ne Senegall, nje moter per ne Avganistan si dhe njeri ne Bosne.Ne kete mision ata do ta paraqesin islamin dhe vleren e selamit ku do te perballen me peripeci te ndryshme por do te dalin fitimtar ku do te arin qe te pajtojn popuj me selam. Ky film do tua tregon kete ngjarje dhe besoj se do te ngelni shume te knaqur ashtu sic une kam ngelur i knaqur.
Kete film nga ka mundesuar vllau Adnan Halimi Tetove per te cilin e falenderojm shume vellaun dhe e lusim Allahun ta shperblen me shperblimet e Tia me te cmuara dhe t'ia mundesoj te hin en xhenent me selam ati dhe gjith vllezerve qe na lejuan dhe na mundesuan ta posedojm en forum kete film te cmuar.

Pjesa e parePjesa e dyte
Allahu ju shperbleft per postimin.
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Tue 24 Dec 2013 - 12:06, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
aksaja
Motrat islame
Motrat islame
aksaja

Numri i postimeve : 50
Data e regjistrimit : 28/09/2012

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptySun 22 Dec 2013 - 19:14

Selam alejkum vlla i nderuar admin a ban te postoj filmin e sulejmanit a.s dhe te Omerit r.a me perkthim shqip, filmi i Omerit r.a eshte filmi i vjeter por i ka do skena qe me pas mundesi me ja fshi kishte qen mir, kurse filmi i Sulejmanit a.s pe di qe e kan gjiru shijat por spe di a asht i sakt me Embarassed dhe sunet dhe ne e dim se si na ka treguar Allahu xh.sh per sulejmanin a.s por ktu ne film pom doket pak ndryshe ispe di a ban me postu a jo? . Allahu ju shperbleft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 23 Dec 2013 - 0:12

Allahu ju shperbleft qe e sollet ne forum,vertet nje film shum domethenes dhe shum prekes, ..Allahu i shperbleft te gjitha ata qe e kan perkthyer edhe ne shqip...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 23 Dec 2013 - 13:13

Amiin amiin edhe juve Allahu ju shperbleft per shiqin.
Sa i perket filmit te Sulejmanit a.s akoma se kam pa ate film ndersa se eshte i bere nga shiat eshte e vertete si shume filma tjere si Jusufi a.s Merjemja e ndershe, Ibrahimi a.s Ejubi a.s e tjere pra mundeni ta sjellni ne forum me lejen e perkthysve pra filmi bazohet ne Kuran po kan ndoshta edhe israiljate e sa per informim problemi shijave eshte tek Muhammedi a.s dhe halifet e as habet jo Pejgamberet tjere.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
nur-adi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 15/09/2011

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 23 Dec 2013 - 22:48

es selamun  alejkum te gjitve , inshallah sherben  perte mir, por edhe dusha nje sqarim te vogel te boj,kjo nuk esht vec  nje  film,por jan ndodhi te verteta, dhe ende vazhdon kater anet e botes, dhe nuk esht nje cakrifice e vogel, te largohesh nga atdheu,dhe te sherbejsh ISLAMIT,SEPSE EDHE KJO ESHT NJE LOJ  XHIHADI, ALLAHU RAZI  QOFT PREJ KTYNE VELLAZRIVE TON MUSLIMAN KUDO QE JAN  NE BOTE-------- NUR-ADI---ADNAN  HALIMI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nur-adi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 15/09/2011

Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku EmptyMon 23 Dec 2013 - 22:59

FALIMINDEROHEM STAVIT     " ISLAMI ESHTE DRIT ",SI DO MOS VELLAUT TIM  "ADMIN" ILAZ SALIHIT QE  NA MUNDESOJ   TA  CESIM NE  DRIT KETE FILM  "SELAM " JU QOFT KRETVE == ADNAN HALIMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty
MesazhTitulli: Re: Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku   Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rissi Rissi****Shiqoni Filmin me te ri islam "Selam" shume i mire mos e leni pa e shiku
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma Islam-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: