islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!   [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 28 Oct 2014 - 23:37

[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! 1800190_745916882123741_8660648843976621530_n Mbreti del nje dite te shetise ne mbreterine e tij. Teksa shetiste, syte i ndalen tek nje bahçe e bukur. Ai hyri brenda dhe aty gjeti nje vajze te njome te cilen e pyeti: "E kujt eshte kjo bahçe?"

Vajza iu pergjigj: "E babait tim."

Mbreti i tha: "A keni diçka per te pire?"

Vajza u ngrit, vajti diku dhe i solli nje kupe te madhe te mbushur me leng shege. Mbreti e mori ne duar dhe u mrekullua nga ai leng aq i bukur dhe i shijshem.

Pasi piu ca gllenka, e pyeti vajzen: "Ku e more kete leng?"

Vajza i tha: "Nga nje shege e bahçes."

Mbreti e pyeti: "Sa shege shtrydhe per te bere kaq leng?"

Vajza iu pergjigj: "Nje kokerr te vetme."

Mbreti u habit dhe i kerkoi t'ia mbushe dhe nje here kupen me leng shege. Nderkohe qe vajza u largua, mbreti me vete mendoi: "Si ka mundesi qe ne mbreterine time te kete bahçe te tilla, nderkohe qe vete mbreti nuk ka?! Kur te kthehem ne shtepi, do urdheroj ushtaret qe kete bahçe t'ia konfiskojne te zotit dhe t'ia bashkengjisin pronave te mia."

Vajza u kthye me kupen me leng shege, te cilen ia zgjati menjehere mbretit. Lartmadheria e mori ne dore, por vuri re se kupa ishte pergjysme dhe lengu kishte nje shije te hidhur.

I çuditur e pyeti vajzen: "A nga e njejta shege e bere lengun?"

Vajza i tha: "Po, nga e njejta."

Mbreti: "Sa shege shtrydhe per te nxjerre kaq leng?"

Vajza: "Pese kokrra."

Mbreti: "Po çfare ngjau qe u rrit numri i kokrrave, u pakesua sasia e lengut dhe i ndryshoi shija nga i embel ne te hidhur?!"

Vajza: "Mos ka ndryshuar zemra dhe qellimi i mbretit lartmadheri!
Kujdes nga mendimet e liga, ngase ato behet shkak, per prishjen e ekuilibrit te jetes tone."

***

Motivi: Asnjehere mos i deshironi te keqen dikuj tjeter. Mos krijoni mendime te liga per te tjeret dhe per suksesin e tyre. Mundohu qe me me miresi te arrish ato qe deshiron pa e demtuar askend.

Allahu na permirsofte.

Marur nga faqja në Facebook Histori Islame

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: