islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Tregime Islame EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Tregime Islame EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Tregime Islame EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Tregime Islame EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Tregime Islame EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Tregime Islame EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Tregime Islame EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Tregime Islame EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Tregime Islame EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Tregime Islame EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Tregime Islame EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Tregime Islame EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Tregime Islame EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Tregime Islame EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Tregime Islame EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Tregime Islame EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Tregime Islame EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Tregime Islame EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Tregime Islame EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Tregime Islame EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Tregime Islame EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Tregime Islame EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Tregime Islame EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Tregime Islame EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Tregime Islame EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Tregime Islame EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Tregime Islame EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Tregime Islame EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Tregime Islame EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Tregime Islame EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Tregime Islame EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Tregime Islame EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Tregime Islame EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1022
Tregime Islame Islami12prej Tue 28 Oct 2014 - 23:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni2135
Tregime Islame 1981-50prej Wed 28 Dec 2011 - 18:52
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Zudi Fejzuli1252
Tregime Islame Islami12prej Wed 28 Dec 2011 - 10:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1273
Tregime Islame Islami12prej Sat 24 Dec 2011 - 18:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1jettoni1163
Tregime Islame 1178-99prej Fri 23 Dec 2011 - 20:22
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1153
Tregime Islame Islami11prej Thu 22 Dec 2011 - 18:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0Ummu Amar1115
Tregime Islame Divers_74prej Thu 22 Dec 2011 - 11:46
Ummu Amar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1198
Tregime Islame Islami12prej Thu 22 Dec 2011 - 11:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Shemsi1398
Tregime Islame 1178-99prej Thu 22 Dec 2011 - 10:33
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Broshura e djaloshit njëmbëdhjetë vjeçar e ndaloi gruan nga vetvrasja
 
0jettoni1251
Tregime Islame 1981-50prej Mon 19 Dec 2011 - 11:41
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Samira2463
Tregime Islame Islami12prej Sun 18 Dec 2011 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Miu-vetja jonë, bretkosa-shpirti jonë, shkaba e zezë-shejtani
 
0jettoni1518
Tregime Islame 1981-50prej Sun 18 Dec 2011 - 20:32
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1469
Tregime Islame 1178-99prej Sat 17 Dec 2011 - 20:12
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregimi i mrekullueshëm i kësaj ngjarje
 
0jettoni1088
Tregime Islame 1981-50prej Sat 17 Dec 2011 - 16:10
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjërimi i vajzës gjashtë vjeçares dhe mësuesja e saj
 
0jettoni1040
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:29
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1057
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:28
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1121
Tregime Islame Islami12prej Fri 16 Dec 2011 - 10:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e Pejgamberit a.s. me krokodilin
 
0jettoni1238
Tregime Islame 1981-50prej Wed 14 Dec 2011 - 17:51
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e mrekullueshme e një qeni dhe mësimet e nxjerra nga kjo histori
 
0jettoni1897
Tregime Islame 1981-50prej Tue 13 Dec 2011 - 15:16
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e engjëjve gjatë fjetjes së Pejgamberit a.s.
 
2jettoni1301
Tregime Islame 1178-99prej Mon 12 Dec 2011 - 19:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Dhjetë ditë pasi vdes Pejgamberi a.s. atij i vjen një musafir
 
2jettoni1609
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:55
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Dialogu i Pejgamberit a.s. me foshnjën)
 
0jettoni1369
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:11
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e komandant Shamilit
 
1jettoni1170
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:17
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Ëndrra e Abdullah bin Mubarek me engjëjt)
 
1jettoni1191
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:14
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregim special
 
4jettoni1227
Tregime Islame 1981-50prej Sat 10 Dec 2011 - 10:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Nga durimi i një nëne, Allahu i ringjalli të dy fëmijët e saj)
 
1jettoni1343
Tregime Islame 1178-99prej Fri 9 Dec 2011 - 22:09
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Allahu, udhëzues i mendjeve të ndritura në oqeanet e diturisë)
 
1jettoni1590
avatarprej Wed 7 Dec 2011 - 20:43
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Ky është djali i cili e njohu Zotin e tij?
 
0jettoni1220
Tregime Islame 1981-50prej Tue 6 Dec 2011 - 17:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1230
Tregime Islame Islami12prej Tue 6 Dec 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1212
Tregime Islame 1981-50prej Mon 5 Dec 2011 - 12:40
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Një tregim tepër interesant
 
2jettoni1316
Tregime Islame 1981-50prej Sat 3 Dec 2011 - 23:06
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Shemsi1378
avatarprej Sat 3 Dec 2011 - 19:28
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1266
Tregime Islame Islami12prej Sat 3 Dec 2011 - 16:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjenti anglez Harper rrëfen detyrat për shkatërrimin e Perandorisë Osmane
 
0jettoni2169
Tregime Islame 1981-50prej Thu 1 Dec 2011 - 22:19
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1366
Tregime Islame 1178-99prej Wed 30 Nov 2011 - 12:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
(ndodhi nga profeti Nuh a.s.)
 
1jettoni1184
Tregime Islame 1178-99prej Tue 29 Nov 2011 - 20:41
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1192
Tregime Islame Islami12prej Mon 28 Nov 2011 - 12:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
1500 Vjet Më Të Vjetër Se Tevrati
 
0jettoni1214
Tregime Islame 1981-50prej Sun 27 Nov 2011 - 20:13
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1482
Tregime Islame Islami11prej Tue 22 Nov 2011 - 11:57
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Afrim Demiri1601
avatarprej Sat 19 Nov 2011 - 0:23
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 4Afrim Demiri1462
avatarprej Fri 18 Nov 2011 - 0:16
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1737
avatarprej Thu 17 Nov 2011 - 21:33
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2161
avatarprej Wed 16 Nov 2011 - 10:45
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 5Zudi Fejzuli1562
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 22:17
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2206
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 10:48
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Islam Only Way1362
Tregime Islame 1943-36prej Tue 15 Nov 2011 - 1:58
Islam Only Way Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri1424
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 0:36
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1658
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 21:34
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
motra e cila u pendua para se te vdiste
 
0roberesha e Allahut1460
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 19:40
roberesha e Allahut Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Afrim Demiri1435
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 11:27
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Asnjë
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire