islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi Empty
24032019
MesazhLajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi

Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi 20190389

Ballina  Lajmet

Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi

March 24, 2019

    Në sulmin e kryer të shtunën në fshatin e grupit etnik Fulani në rajonin Mopti të Malit, u vranë 134 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).
Mediat lokale raportojnë se si sulmuesit e veshur si gjuetarë Donzo kryer sulmin në fshatin Ogossagou, në të cilin 55 persona u plagosën.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB) Antonio Guterres dhe udhëheqësi i Unionit Afrikan Moussa Faki Mahamat lëshuan një mesazh në të cilin dënojnë sulmin.
Guterres në mesazhin e tij tha se gjatë sulmit pësuan gratë dhe fëmijët dhe kërkuan nga Mali që urgjentisht të nisë hetimet dhe t’i nxjerrë autorët para drejtësisë.
Faki Mahamat në rrjetin social Twitter shkroi se ishte i tronditur nga masakra në rajonin Mopti.
“Unë e dënoj këtë akt mizor”, shkroi Mahamat.
Pjesëtarët e grupit Donzo akuzojnë pjesëtarët e grupit Fulani për mbështetjen e militantëve të lidhur me grupe terroriste në veri të vendit.
Grupi etnik Fulani, i cili jeton kryesisht në pjesët qendrore të Malit, për shkak të akteve terroriste në rajon gjatë viteve të fundit, janë objekt i sulmeve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: