islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyToday at 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyToday at 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyToday at 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyToday at 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyYesterday at 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24176 artikuj v 13340 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8317
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
MesazhTitulli: Lajme Ditore: nPërmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona   Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18

Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona 20190104 “Shirat e shumta shkaktuan përmbytje në Afganistanin perëndimor,  duke vrarë të paktën 17 vetë dhe shkatërruar me qindra shtëpi”, tha një zyrtar i qeverisë këtë të shtunë.
“Prej dy ditësh mbetën të vdekur 12 persona në  Jawzjan dhe dy të tjerë në Badghis, krahina që kufizojnë Turkmenistanin”, tha Hasibullah Shir Khani, një zëdhënës i Autoritetit Kombëtar të Administrimit të Katastrofave në Afganistan.
“Dy të tjerë u vranë në Herat dhe një tjetër në provincën Sar-e Pul”, shtoi ai. Më shumë se 500 shtëpi u shkatërruan.
Përmbytjet kanë krijuar tashmë një situatë të dëshpëruar. Qindra mijëra njerëz janë zhvendosur në Afganistanin perëndimor nga thatësira e madhe e vitit të kaluar. Përmbytjet në fillim të marsit shkaktuan shkatërrime të mëtejshme dhe e vunë vjeljen e grurit të këtij viti në rrezik.
“Përmbytjet kanë shkatërruar qindra shtëpi, disa vende historike, mijëra hektarë tokë bujqësore, ura dhe autostrada”, tha Jilani Farhad, një zëdhënës për provincën Herat./tch

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: