islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale Empty
31032019
MesazhLajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale

Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale 20190105


Ballina  Lajmet  Rajon dhe Botë

Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale

March 31, 2019

    Ka filluar procesi i votimit për zgjedhjet lokale në Turqi, ku votuesit do të zgjedhin udhëheqësit lokalë të cilët do të marrin një mandat prej pesë vitesh, raporton Anadolu Agency (AA).
Në zgjedhjet e sotme, rreth 57 milionë votues do të hedhin votat e tyre në 194.390 vendvotime.
Sipas vendimit të Këshillit të Lartë Zgjedhor të Turqisë (YSK), në këto zgjedhje garojnë 12 parti politike.
Betejën kryesore zgjedhore do ta zhvillojnë Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Partia Popullore Republikane (CHP), Partia Lëvizja Nacionaliste (MHP), Partia İYİ dhe Partia Demokratike e Popujve (HDP).
Shtatë partitë e tjera që marrin pjesë në zgjedhje janë Partia e Pavarur Turke (BTP), Partia e Unitetit të Madh (BBP), Partia Demokratike (PD), Partia Demokratike e Majtë (DSP), Partia Saadet, Partia Komuniste e Turqisë (TKP) dhe Partia Vatan.
Votuesit e sëmurë dhe të palëvizshëm do të votojnë në vendvotime mobile që janë zbatuar për herë të parë në Turqi gjatë zgjedhjeve presidenciale dhe të përgjithshme të vitit të kaluar.
Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Ka filluar procesi i votimit për zgjedhjet lokale në Turqi, ku votuesit do të zgjedhin udhëheqësit lokalë të cilët do të marrin një mandat prej pesë vitesh. Në zgjedhjet e sotme, rreth 57 milionë votues do të hedhin votat e tyre në 194.390 vendvotime. ( Mehmet Akif Parlak – Anadolu Agency )
Votuesit në Turqi do të zgjedhin kandidatët për kryetarë të komunave, përfaqësues të fshatrave ose njësive të vogla administrative (Muhtar), anëtarë të këshillave komunalë, anëtarë të këshillave të përgjithshëm provinciale, si dhe anëtarë të këshillave dhe asambleve të fshatrave.
Sipas vendimit të YSK-së, votimi në Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elaziğ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdir dhe Kilis do të zhvillohet mes orës 7:00 në 16:00 sipas kohës lokale, ndërsa në qytetet dhe qytezat e tjera votimi do të zhvillohet nga ora 8:00 deri në orën 17:00.
Gjatë kohës së votimit, autorietet do të kujdesen që votuesit të mos hyjnë në vendvotime me çfarëdo pajisje për xhirim dhe komunikim.
Numërimi i votave do të fillojë pas përfundimit të procesit të votimit, gjegjësisht pas orës 16:00 dhe 17:00.
Sot nga ora 6:00 deri në ora 24:00 sipas kohës lokale në Turqi do të jetë e ndaluar shitja e alkoolit dhe shërbimi dhe pirja e tij në vende publike.
Radio-kanalet dhe mediat nga ora 18:00 deri në ora 21:00 do të kenë ndalesë raportimi mbi zjgedhjet, publikimi të çfarëdo komenti apo parashikimi mbi zgjedhjet apo rezultatet e zgjedhjeve, por do të mund t’i transmetojnë njoftimet e YSK-së.
Të gjitha transmetimet pas orës 21:00 do të jenë të lejuara, por me vendim të mundshëm të YSK-së, lajmet rreth zgjedhjeve mund të transmetohen edhe para orës 21:00.
Ndryshe, zgjedhjet e sotme janë të 19-tat në historinë moderne të Turqisë, dhe të parat nën sistemin e ri presidencial, i cili filloi të implementohet pas zgjedhjeve presidenciale dhe të 27-tat parlamentare që u mbajtën më 24 qershor të vitit të kaluar.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale :: Komentet

No Comment.
 

Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: