islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve Empty
31032019
MesazhLajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve

Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve 20190106 Një 91-vjeçar, banor i qytetit Kristianstad të Suedisë, u gjobit me rreth 630 euro për fyerje të muslimanëve në rrjetet sociale, transmeton Anadolu Agency (AA).
Gjykata në Kristianstad njoftoi se 91-vjeçari ka kryer “krime nga urrejtja” duke përdorur shprehjen “krijesë e neveritshme” për muslimanët.
Ai u dënua me dy muaj burg por dënimi iu kthye në gjobë për shkak të moshës që kishte.
Mediat lokale raportojnë se ky është personi më i moshuar që është dënuar në vend për fyerje në rrjetet sociale.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve :: Komentet

No Comment.
 

Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: