islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik 20191014 Parlamenti britanik ka vazhduar me seancat me hapje shtetërora para negociatave kyçe me Bashkimin Evropian (BE) për Brexit-in, raporton Anadolu Agency (AA).
Mbretëresha Elizabeth dorëzoi programin e qeverisë së kryeministrit Boris Johnson në Dhomën e Lordëve, duke hapur zyrtarisht parlamentin me fjalimin e saj.
Fjalimi i saj përfshinte politika rreth krimit, shëndetësisë, mjedisit dhe Brexit-it.
“Prioriteti i qeverisë sime gjithmonë ishte që të sigurojë ndarjen e Mbretërisë së Bashkuara nga Bashkimi Evripian më 31 tetor”, tha Mbretëresha.
“Qeveria ime ka për qëllim që të punojë drejt një partneriteti të ri me Bashkimin Evropian, të bazuar në tregti të lirë dhe bashkëpunim miqësor”, tha ajo.
Qeveria e kryeministrit Johnson do të sjellë marrëveshjen e re të Brexitit nëse ekipi negociues mund të arrijë marrëveshje me BE-në deri në samitin e Këshillit Evropian në fund të kësaj jave në Bruksel dhe do të kërkojë miratimin e tij në dy dhomat e parlamentit deri në afatin përfundimtar të 31 tetorit.
Javën e kaluar, Mbretëria e Bashkuar dhe BE janë pajtuar që të përfshihen në bisedime intensive për arritjen e marrëveshjes dhe sipas burimeve lokale, palët akoma po bisedojnë.
Kryeministrit Jonhson i nevojitet që të kërkojë prolongim të afatit të Brexit-it nëse nuk mund të sigurohet marrëveshje deri më 19 tetor. Parlamenti do të mbajë seancën historike për Brexit-in në po të njëjtën ditë.
Kryeministri britanik ka insistuar se vendi i tij do të braktisë BE-në në afatin përfundimtar dhe vazhdimisht ka thënë se ai nuk do të kërkojë prolongim, përkundër urdhërit të parlamentit.
Votuesit britanikë vendosën që të braktisin BE-në në një referendum të mbajtur në qershor të vitit 2016.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: