islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore Empty
14102019
Mesazh[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore

[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore 20191015 Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me konkluzione për çështjet kryesore në agjendë. Drafti u kalohet më pas liderëve të shteteve, në samitin e 17-18 tetorit, shkruan topchannel.
Këshilli Evropian ka zbardhur edhe agjendën e takimit të ministrave të Jashtëm, që zhvillohet nesër. Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës.
Diskutimi do të bazohet në konkluzionet e miratuara vitin e kaluar për dy shtetet ballkanike dhe ku jepej mbështetje për hapjen e negociatave në vitin 2019-të, vendim i cili po kundërshtohet aktualisht nga Franca, Holanda dhe disa shtete të tjera.
Sa i përket Shqipërisë, në agjendën e takimit të nesërm thuhet: “Këshilli nënvizoi nevojën kritike që vendi të konsolidojë më tej përparimin e bërë në reformën gjyqësore në veçanti përmes vetting-ut, dhe të japë rezultate të mëtejshme të prekshme në luftën kundër korrupsionit në të gjitha nivelet dhe në luftën kundër krimit të organizuar, në veçanërisht në kultivimin dhe trafikimin e drogës. Kjo përfshinte, ndër të tjera, avancimin e mëtutjeshëm të procesit të rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke përfunduar krijimin e strukturave të pavarura gjyqësore dhe organeve të specializuara si Struktura Speciale Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), dhe forcimin e hetimeve proaktive, ndjekje penale dhe dënime përfundimtare në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, përfshirë nivelet e larta. Këshilli gjithashtu theksoi rëndësinë e rezultateve të mëtejshme të reformës, veçanërisht në sundimin e ligjit, reformën zgjedhore dhe zvogëlimin e numrit të kërkesave për azil.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: