islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Deklarate e guximshme!‏ EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Deklarate e guximshme!‏ EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Deklarate e guximshme!‏ EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Deklarate e guximshme!‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Deklarate e guximshme!‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Deklarate e guximshme!‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Deklarate e guximshme!‏

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Deklarate e guximshme!‏ Empty
MesazhTitulli: Deklarate e guximshme!‏   Deklarate e guximshme!‏ EmptyTue 15 Dec 2009 - 22:02

Ja çfarë deklaroi ministreja finlandeze e shëndetësisë rreth epidemisë "gripi i derrit" me guxim dhe haptazi:Amerika ka për qëllim të zvogëlojë popullsinë botërore deri në dy të tretat heshturazi dhe pa pasoja për vete, përkundrazi duke fituar miliarda dollar. Ajo ka detyruar Organizatën Botërore të Shëndetësisë të shpikë epideminë "Gripi i derrit" si epidemi e shkallës fatale për të organizuar më pas vaksinimin e detyrueshëm e jo vullnetarë të njerëzve, e veçanërisht duke filluar me kategoritë e synuara si: gratë shtatëzëna dhe fëmijët duke rrezikuar gjeneratën e re.

Qeveria jonë finlandeze nuk pranoi klasifikimin e sëmundjes në këtë nive,l por e kategorizoi atë si të rëndomtë, andaj nuk e detyron asnjë njeri që të vaksinohet.

Nuk dihet fare se çfarë janë pasojat e kësaj vaksine deri pas një viti, pesë vitesh apo 20 vitesh... A sjell sterilitet absolut apo kancer apo sëmundje të tjera vdekjeprurëse dhe tumore?!!
Më e rëndësishmja është se Amerika i ka liruar prodhuesit nga çdo përgjegjësi që mund të vie si pasojë e këtyre vaksinave dhe ky është një tregues serioz për qëllimet që fshihen pas saj....

Për më tëpër dëgjoni intervisten në fjalë:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarate e guximshme!‏
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: