islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Urime festën e Kurban Bajramit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Urime festën e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Urime festën e Kurban Bajramit   Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 16 Nov 2010 - 9:28


Urime festën e Kurban Bajramit......
Urime festën e Kurban Bajramit te gjithë Muslimanëve . . Fat dhe Begati në jetë. Te mirat gjithmone qofshin me muslimante, me ata te cilet sot festojne, ne paqe, hare dhe lumturi. Festojne diten e pritur kaher. E lusim Allahun e Madhruar qe per shkak te kesaj feste, te na ishin pranuar, namazet, lutjet, dhe Haxhinjte InshaAllah kthehen me lutje te pranuara, gjynahe te falura dhe Haxhe te pranuar. Poashtu ata te cilet agjeruan diteve te fundit Allahu agjerimin kabulla InshaAllah ua bene.
Beni keto gjera per Bajram:
1. Falni namazin e Bajramit dhe namazet tjera regullishte,
2. Preni Kurban(nese keni mundesi)
3. Shperndani mishin e kurbanit tek te afermit dhe te varfrite.
4. Vizitoni te afermit e juaj....
5. Dhuroni familjeve juaja dhurata.
6. Mos e hidhroni askende,
7. Mundohuni te sjellni gezim dhe busqeshje tek te gjithe..
Te gjithe vllezerve dhe motrave muslimane, u deshiroj qe ditete e festes se Bajramit, t'i kaloni me shendet dhe qetsi shpirterore ne mesin e me te dashurve dhe familjeve me te shtrenjta ne mes bijeve dhe bijave tuaja. Te Haxhinjeve dhe atyre qe kan prere dhe kane bere nijet te presin Kurban e lusim Allahun qellimet tua pranon
E lusim Allahun xh.sh te jete i meshirshem ndaj nesh, dhe te na dergoj ne rrugen e xhenetit, ti ndihmoje motrat dhe vllezrit tane qe gjenden te smure, ne lufte, ne burgje, te uritur dhe te etshem kudo qe gjenden ata, AMIN
Allahu xh.sh u sherofte zemrat, atyre qe u mungon ndonje person i aferte, qe nuk kane mundesi ta urojne e perqafojne si dikur. Gjithashtu gezime dhe urime pamabarim per ata qe Allahu xh.sh i ka gezu duke i bashkuar me te afermit e njerzit e zemres ne kete dite te veçante per ne.
Aroma e Bajramit, tingellimin e ezanit, tingellone thelle dhe shpone zemrat e gjithe muslimaneve. Jehon gezimi dhe hareja, neve vllezer dhe motra sigurishte qe na bashkon feja.
Dhe mos pusho kurre se thenurit, vazhdismishte thuaj: ''namzi im, kurbani im, jeta ime dhe vdekja ime jane thjeshte vetem per Allahun Zotin e botrave''. (El-En'am:162).
''Thuaj: ''Vetëm mirësisë së All-llahut dhe mëshirës së Tij le t'i gëzohen,kjo është shumë më e dobishme se ajo që grumbullojnë''. (Junus: 58).
All-llahu na i pranoftë adhurimet, dhe urime Kurban Bajrami

Prg:
Hfz Zudi Fejzuli

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Urime festën e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Re: Urime festën e Kurban Bajramit   Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 16 Nov 2010 - 9:44

URIME FESTEN E KURBAN BAJRAMIT ME FAMILJEN ...ALLAHU JU DHASHT LUMTURI DHE SHENDET NE JETE..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Urime festën e Kurban Bajramit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: