islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
MesazhTitulli: “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,   “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 30 Nov 2010 - 8:44

Turqia nuk do të ri e qetë, nëse Izraeli sulmon Libanin apo Gazën, ka thënë sot në Bejrut kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, bën të ditur AFP.

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, t’i shkatërrojë shkollat dhe spitalet, e më pas të pres që ne të rrimë të qetë?”- ka theksuar Erdgona në konferencën e organizuar nga Unioni i bankave arabe.

“A mos mendon që t’i shfrytëzojë armët më moderne, municionin fosforik dhe bombat, ashtu që të mbys fëmijët në Gaza, e më pas të pres që ne të jemi të qetë? Ne nuk kemi për të qenë të qetë, dhe do ta përkrahim të drejtën me të gjitha mjetet të cilat i kemi në disponim”, është shprehur më tej ai.

Raportet ndërmjet Turqisë dhe Izraelit u prishën pasi Izraeli sulmoi Gazën në dhjetorë të vitit 2008, ndërsa u tensionuan edhe më shumë kur komandat izraelite vranë nëntë aktivistë turk në konvojin humanitar për në Gaza.

Erdogan ka thënë se shteti i tij nuk do t’i normalizojë raportet me Izraelin për aq sa Izraeli nuk kërkon falje për “sulmin e egër” të tij në flotën humanitare.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, 149168_165049866864201_119240831445105_285549_1740726_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
MesazhTitulli: Re: “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,   “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 30 Nov 2010 - 16:14

pirolla te koft o erdogan,je bo per msysh,je president tamam qysh duhet me u kon nji musliman,qashtu Admin freskona me ksi lajme se bash shpyrterisht po kemi nevoj,u shperblefsh nga Allahu..

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: