islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës Empty
MesazhTitulli: Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës   Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës EmptyWed 1 Dec 2010 - 11:14

Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës (u59u)berisha%20muca-2

Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës
Kryeministri Berisha priti dje kreun e Komunitetit Mysliman Shqiptar Selim Muca. Në takim i cili është pasqyruar në faqen zyrtare në internet të kryeministrisë, kreu i myslimanëve njohu kreun e qeverisë me zhvillimet e fundit institucionale brenda komunitetit, si dhe kërkoi mbështetjen e qeverisë për çeljen e një universiteti.


Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar e njohu gjithashtu Kryeministrin me nismën për ndërtimin e një xhamie të re në Tiranë, por, duke shprehur skepticizmin e komunitetit për realizimin e këtij projekti, Z. Muça kërkoi mbështetjen e Kryeministrit për realizimin e një xhamie në Tiranë.

Në njoftimin e publikuar në faqen e kryeministrisë mësohet se kreu i myslimaneve është shprehur se premtimi për ndërtimin e një xhamie në Tiranë është bërë dhe 5 vjet më parë nga Bashkia e Tiranës, por ky premtim nuk është mbajtur asnjëhere. Në përfundim, Berisha u siguroi përfaqësuesve të Komunitetit Mysliman, mbështetjen e plotë të qeverisë si për çeljen e universitetit, ashtu edhe për ndërtimin e objekteve të nevojshme të kultit, duke konsideruar që mbështetja e komuniteteve fetare është një qëndrim konsistent i qeverisë./news24/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Universitet dhe xhami Selim Muça kërkon mbështetjen e Berishës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: