islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 44
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
MesazhTitulli: MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE   MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 17 Mar 2011 - 8:03

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE


Hysa tha se Gonxhe Bojaxhiu nuk ka dhane ndonji kontribut konkret për Shqipninë dhe jane plot figura tjera, si ajo e Dom Nikollë Kaçorrit që meriton me u respektue, sepse ka dhanë kontribut konkret për Shqipninë.MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Mother-teresa-1
16.03.2011


Forumi Mysliman i Kosovës para disa dite ka kërkue nga autoritetet drejtuese të shtetit me largue fotografinë e Nanes Tereze nga institucionet publike. Me anë të nji peticioni, ata spjegojnë se nuk janë kundër fesë katolike, por kundër përdorimit politik e kulturor dhe imponimit të figurave katolike.

Ata kanë deklarue se po s’u hjek fotoja e Nana Terezes ata kane me dale ne protesta. Kerkeses se myslimaneve kosovare i bashkohen edhe ata shqiptare te cilet permes Roald Hyses perkrahin kerkesen e vllazenve kosovare.

Hysa tha se Gonxhe Bojaxhiu nuk ka dhane ndonji kontribut konkret për Shqipninë dhe jane plot figura tjera, si ajo e Dom Nikollë Kaçorrit që meriton me u respektue, sepse ka dhanë kontribut konkret për Shqipninë.

Shpërndaje artikullin:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
MesazhTitulli: Re: MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE   MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 17 Mar 2011 - 13:48

Selam...Valla nuk ja vlen nji figure te ketille si ,Nena tereze me u mbajte dhe me i dhene vlere,nuk ka perse sidomos neve shqiptaret musliman me vlersu ket njeri sepse,kjo pik s'pari ka qen nji e krishtere qe per muslimanet jo vetem ne kosove e shqiperi por ne asnji vend te botes ku ka musliman nuk ka dhen asnji far ndihme apo kontribut.
Me vjen mire qe eshte mare nji vendim i tille qe te terhiqet figura e saj neper institucionet publike.
Desha te jap nji vlersimin tim kur lexova kete lajm ,me gezoi ky lajm.
Allahu ju shperblefte moter per kete postim...
Me Respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: