islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Apelim kunder Islamofobis EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Apelim kunder Islamofobis EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Apelim kunder Islamofobis EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Apelim kunder Islamofobis EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Apelim kunder Islamofobis EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Apelim kunder Islamofobis EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Apelim kunder Islamofobis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 44
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Apelim kunder Islamofobis Empty
MesazhTitulli: Apelim kunder Islamofobis   Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 13 Oct 2011 - 9:26

Apelim per ardhjen e muslimaneve ne Diten kunder islamofobisë ne Bern me daten 29.10.2011. fillon 14:00- 19:00
Hajde dhe lufto kunder Islamofobis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 44
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Apelim kunder Islamofobis Empty
MesazhTitulli: Re: Apelim kunder Islamofobis   Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 13 Oct 2011 - 9:45

http://www.izrs.ch/index.php/fr/acceuil.html Apelim per ardhjen e muslimaneve ne Diten kunder islamofobisë ne Bern me daten 29.10.2011. fillon 14:00- 19:00
Hajde dhe lufto kunder Islamofobis.
Apelim kunder Islamofobis Muslima_Blicke


1.Mohimi i natyralizimit për shkak të një praktikë e supozuar të besimeve edhe ortodoks


2.Refuzimi i ofertave: organizatave myslimane ankohen se ata kanë vështirësi me qera dhoma


3.Gjatë punës, i veshur me një hixhab është e ndaluar për mësuesit në të gjithë Zvicrën.


4.Përjashtimet not mësime me përdorimin e integrimit janë pajtuar praktikisht.


5.Individëve verbal dhe herë pas here fizike të grave myslimane. Hixhabi është identifikuar këtu si "të huaj." Në shumë raste, është sugjeruar që personat e interesuar nga Zvicra për të qëndruar, për shembull në Arabinë Saudite.


6.Disa punëdhënësve privatë ndalojnë muslimanët për të kryer namazet e detyrueshme ne fushen e biznesit (si gjatë pushimit). Ushtria zvicerane kërkon që anëtarët e saj për të kryer lutjet e pesë e tyre të përditshme të detyrueshme gjatë natës, e cila është jo ligjërisht e lejueshme
Islam. Rally apo festival?Tani është koha për të rritur ndërgjegjësimin e formave dhe rreziqet e islamofobisë si pjesë e një mbledhje të madhe për përmasa festive. Sipas moton: "Kush nuk mbrohet, nuk është dëgjuar," Këshilli Qendror Islamik bashkërendon me organizatat e ndryshme të tjera islame këtë "Dita kundër islamofobisë dhe Racizmit" në sheshin Federale në Bern.

Më 29 tetor, 2011, Sheshi Federale do të jetë një ditë kushtuar krejtësisht për subjektin e islamofobisë. Një fazë e madhe në natyrë e pajisur me një ekran të projektimit, kabinat të ndryshme, collages foto, luajnë fushat për fëmijët, balona dhe e ushqimit të ofruar një mjedis bindëse për vizitorët për të mësuar në lidhje me kushtet në vendin tonë, për të ndërvepruar me muslimanët apo të zbulojnë diçka të re. Fun familjare ose politike pikësimit - Sheshi Federale më 29 tetor ka diçka për të ofruar të gjithë.

Vizitorët jo vetëm që do të argëtuan nga referencat e njohur në gjermanisht, frëngjisht, boshnjakisht dhe anglisht. Ilahi nga këngëtarët të famshëm të tillë si Adem Ramadan apo grupi Labbayk të siguruar një të ndryshme të shëndoshë islam.

29 Tetori është me fat për të gjithë të interesuarit të kalojnë një ditë të qetë në komunitet të madh dhe në të njëjtën kohë për të treguar një shenjë e qartë kundër intolerancës dhe përjashtimit. "Ahlan wa Sahlan" (një pritje miqësore) për të gjithë!
vebfaqja: http://www.islamophobia.ch/index.php/fr/ http://www.radio-pendimi.com/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apelim kunder Islamofobis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: