islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
MesazhTitulli: | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve   | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 30 Nov 2011 - 19:28

| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve GRAFITI_620354979


Aktivistët e ‘Iliricum Libertas’ të liruar pas ndalimit për shkak të vizatimit në grafit të hartës së Shqipërisë Etnike në dalje të Tetovës, rrezikohen të burgosen nga 1 deri në 5 vite burg pasi sot ndaj tyre është ngritur padi penale nën akuzën se ata kanë nxitur urrejtje ndëretnike dhe kanë prishur qetësinë publike. Kështu njoftojnë nga MPB-ja edhe pse për një gjë të tillë autorët e grafitit akoma nuk kanë njohuri.Ndërkohë dje, njëri nga të ndaluarit, Valon Kurtishi, njëherit edhe aktivist i Lëvizjes ‘Iliricum Libertas’ tha se Maqedonia funksion me standarde të dyfishta kur bëhet fjalë për maqedonasit dhe shqiptarët pasi shteti nuk përdor të njëjtin standard kur maqedonasit shpalosnin hartën e Maqedonisë së Madhe gjatë fjalimit të Gruevskit në 20 vjetorin e pavarësisë së Maqedonisë. Nga ku akt, tha Kurtishi, Gruevski ishte i ndërgjegjshëm por askush nuk u arrestua dhe nuk u dëgjua asnjë reagim.Ndryshe, fyerjet ndaj shqiptarëve u përshkallëzuan në ndeshjen miqësore të futbollit Maqedoni-Shqipëri që u luajt në Prilep më 15 nëntor ku tifozët maqedonas fyen rëndë shqiptarët ndërsa pas ndeshjes dogjën flamurin kombëtar. Fyerje të tilla nga tifozët maqedonas tashmë janë shndërruar në përditshmëri në çdo ndeshje sportive pavarësisht nëse luajnë apo jo skuadra shqiptare. Në shenjë reagimi ndaj këtyre fyerjve, në një ndeshje futbolli në Kaçanik, tifozët shqiptarë dogjën flamurin maqedonas. Veprimi i tillë i tifozëve u dënua nga Prishtina Zyrtare e cila paralajmëroi hetimin e rastit. Reagime të shumta kishte për djegien e flamurit maqedonasi pati edhe nga politikanët dhe mediat maqedonase të cilat për rastin e fyerjes së shqiptarëve në ndeshjen miqësore më Shqipërinë në Prilep, nuk kishin bërë asnjë reagim apo njoftim në media, siç ndodhi edhe me ofendimet me baza nacionale ndaj shqiptarëve nga grupi i tifozëve ‘Komitët’ të shtunën në stadiumin në Gjorçe Petrov. Edhe pse Federata e Futbollit e Maqedonisë me rregulloren e saj obligohet të ndërpresë ndeshjet në raste fyerjesh në baza nacionale apo fetare, kjo nuk ndodhi as në Prilep dhe as në Gjorçe Petrov. Valmir Kuçi

Burimi Alsat-m

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: