islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
29 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 29 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty96% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty0% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty0% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty0% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty1% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty2% Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Afrim Demiri
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt



Numri i postimeve : 34
Data e regjistrimit : 02/09/2011
Mosha : 29
Nacionaliteti-Sheti : maqedoni

 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
MesazhTitulli: Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi    Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 14 Dec 2011 - 0:13

Ky djalosh tregon: “Një natë prej netëve shkova në shtratin tim që të flija. Ndieja lodhje dhe isha pesimist. Kërkova mbrojtje nga Allahu prej shejtanit të mallkuar, pastaj fjeta.
Në ëndërr pashë se një send i madh dhe i çuditshëm ra prej qiellit në tokë. Nuk pata mundësi ta dija se ç’ishte ky send dhe as nuk munda ta përshkruaj. Ishte si një copë zjarri e madhe që binte mbi tokë. Atëherë u binda se do të vinte shkatërrimi im. Fillova të ecja mbi tokë dhe të kërkoja nga dikush që të më nxirrte nga kjo situatë dhe nga kjo vështirësi. Më thanë: “Ky është fillimi i Ditës së Gjykimit. Kiameti ka ndodhur dhe kjo është shenja e parë.”

U frikësova. Fillova të përkujtoja të gjitha veprat që kisha bërë, të mira e të këqija. U pikëllova shumë dhe u pendova shumë për ato vepra të këqija që kisha bërë. Fillova të kafshoja gishtërinjtë si pendim për mangësitë e mia ndaj urdhrave të Allahut. Thashë i frikësuar:- Ç’të veproj tani? Si të shpëtoj nga kjo?

Atëherë dëgjova një thirrës, i cili më thërriste: “Sot nuk të bën dobi pendimi. Do të shpërblehesh për të gjitha veprat që ke bërë, të mira dhe të këqija. Ku ishe ti në kohët e namazit? Ku ishe ti kur të erdhën urdhrat e Allahut? Pse nuk i zbatoje urdhrat e Allahut dhe nuk largoheshe nga ndalesat e Tij? Ishe i pakujdesshëm ndaj Zotit tënd. Kohën tënde e ke kaluar në lojëra, gjëra të kota dhe në muzikë, e tani vjen e qan. Do të shijosh dënimin tënd.”

Thotë djaloshi: “Humbja dhe pikëllimi u shtua edhe më shumë kur dëgjova këto fjalë, që më kërcënonin me zjarr, me dënim të dhimbshëm. Qava edhe më shumë, por pa kurrfarë rezultati. Në këtë gjendje të vështirë u ngrita prej gjumit, e preka veten dhe pashë se isha në shtrat.
Nuk i besoja vetes se isha në ëndërr, gjersa u vërtetova mirë. Fillova të merrja frymë më lehtë, por frika ende ishte në shpirtin tim.
U ndala dhe mendova një moment. Thashë:- Pasha Allahun, ky është një qortim prej Allahut dhe Dita e Gjykimit patjetër do të ndodhë. Atëherë, pse po i bëj mëkat Allahut? Pse nuk falem? Pse nuk po ndalem nga gjërat që Allahu i ka ndaluar?
Fillova ta pyesja veten me shumë pyetje, por nuk gjeta prej të gjithave vetëm se një përgjigje: Kthehu tek Allahu, nëse do të shpëtosh nga kjo ditë e madhe (tmerruese)!
U ngrita në mëngjes, shkova në xhami dhe fala namazin e sabahut. Aty gjeta ëmbëlsinë e imanit në zemrën time. Në drekë shkova te vetura ime. Pashë brenda dhe syri më zuri kasetat e shumta të muzikës. I nxora jashtë dhe lashë vetëm disa kaseta islame të dobishme.
Tani jam në këtë gjendje. Çdo ditë bëj një hap në rrugën e Allahut dhe e lus Allahun që të më forcojë mua dhe ju në udhëzimin e Tij./sinqeriteti/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi


Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
MesazhTitulli: Re: Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi    Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 14 Dec 2011 - 1:26

All-llahu te shperblefte vella i nderuar Afrim per kete postim, se shum enderr shqetesuese paska qene, ashtu edhe une isha friguar sikur djaloshi ne enderr- All-llahu na brojte dhe na meshirofte ne diten e gjykimit,dhe mos na befte prej te deshperuarve...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina


Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
MesazhTitulli: Re: Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi    Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi EmptyWed 14 Dec 2011 - 15:45

Allahu te shperblefte i nderruar per kte postim me vler shume te madhe dhe ka per ti largu shume musliman nga rruga e keqe qe jan duke ju afruar , ndersa per ato qe vetem se me jan ne ate rruge ( te keqe ) e lusim Allahun xh.sh qe ti largon e ti udhezon ne rruge te mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





 Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty
MesazhTitulli: Re: Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi    Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pendimi I Një Djaloshi Pasi Pa Në Ëndërr Ditën E Gjykimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MUAJI MUHARREM DHE PENDIMI I PRANUAR NE DITEN E ASHURES ... >>>...
» Gjykimi i Sulejmanit a.s
» GJYKIMI I DREJTË
» Makinat inteligjente me sy dixhitalë – një ëndërr?
» Domethënia e xhihadit dhe gjykimi i tij në Islam

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video ligjerata-
Kërce tek: