islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh Empty
MesazhTitulli: Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh   Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh EmptySat 24 Dec 2011 - 3:22

Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh Vajza-tsunami-264x198Ngjarje > Lajme

IndoneziTsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh Vajza-tsunami-264x198Një vajzë indoneziane, e prekur nga tsunami i vitit 2004, është bashkuar sërish me familjen pas shtatë vjetësh.

Meri Yulanda u shfaq në një kafene në Meulaboj, në Aceh, duke mbajtur mmend vetëm emrin e gjyshit të saj, Ibrahim. Dikush tek kafeneja e njihte personin në fjalë dhe e kontaktoi.

Meri thotë se ajo është rrahur dhe detyruar të punojë si lypëse para se të lirohej nga tutorët e saj javën e kaluar. “Kur pash mamanë time, e dija që ishte ajo. Thjesht e dija”, tregon vogëlushja.

Ndërsa e ëma kishte humbur çdo shpresë për ta parë sërish të bijën. “Një shenjë që nga lindja që ajo ka në barkun e saj dhe një shenjë tjetër e vogël në fytyrë provuan se vajza e vogël ishte e imja”, është shprehur e ëma, Yusnidar, për agjencinë e lajmeve “AFP”, ndërsa transmeton Top Channel.

“Nuk mund t’ju them dot me fjalë se sa e gëzuar jam”, ka thënë më tej gruaja 35-vjecare, e cila u nda me Meri-n kur tsunami i fuqishëm goditi fshatin Ujong Baroh në brigjet e Acehut.

Tsunami vrau rreth 168 mijë persona vetëm në rajonin e Acehut, ndërkohë që totali i viktimave u llogarit të ishte rreth 230 mijë persona.

Gjithashtu, dhjetra mijëra trupa të tjerë nuk janë gjetur më dhe shumë familje nuk e kanë zbuluar kurrë se cfarë u ka ndodhur të dashurve të tyre.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Indonezi Tsunami, vajza gjen nënën e saj pas 7 vjetësh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: