islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit Empty
MesazhTitulli: Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit   Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySat 31 Dec 2011 - 12:32

Këtu shihet shumë qartë se superylli i Real Madridit, Ricardo Kaka është në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth fesë islame e cila është fe e dytë me përhapur në të gjithë botën. Këto foto kanë bërë që disa faqe fetare në internet të spekulojnë se ai e ka pranuar edhe Fenë islame, por ende këto mbeten si spekulime të mediave dhe qarqeve jozyrtare. Prononcim nga vet Kaka nuk ka.

[center]Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit Dubai


Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit Dubai-1


Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit Dubai2
[/center]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit   Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit EmptySat 31 Dec 2011 - 14:28

Selamu Alejkum ...Allahu ju shperblefte per postimin i nderruar ...Pra shume qarte thuhet se ka shkuar vetem te degjon ligjerata fetare , e jo si shume te tjere qe thuan se ka pranuar fen ...:)


Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Futbollisti i njohur brazilian Rikardo Kaka në Xhami duke ndjekur ligjërata rreth islamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: