islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Gjashtë fakte për vezët
Gjeje Kiblen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Gjeje Kiblen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Gjeje Kiblen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Gjeje Kiblen EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Gjeje Kiblen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Gjeje Kiblen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Gjeje Kiblen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Gjeje Kiblen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Gjeje Kiblen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Gjeje Kiblen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Gjeje Kiblen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
Gjeje Kiblen EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

» Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm
Gjeje Kiblen EmptySat 23 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët
Gjeje Kiblen EmptySat 23 Mar 2019 - 18:45 nga Admin

» Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara
Gjeje Kiblen EmptySat 23 Mar 2019 - 18:43 nga Admin

» Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz
Gjeje Kiblen EmptySat 23 Mar 2019 - 18:39 nga Admin

» Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!
Gjeje Kiblen EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"
Gjeje Kiblen EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:29 nga Admin

» Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"
Gjeje Kiblen EmptyFri 22 Mar 2019 - 17:45 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2992 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri imran maqkaj

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24155 artikuj v 13325 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Gjeje Kiblen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyMon 2 Jan 2012 - 10:11


Allahu ju shperbleft per postimin.
Gjeje Kiblen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Sat 27 Apr 2013 - 16:09, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyMon 2 Jan 2012 - 19:01

...Allahu ju shperblefte i nderruar ADMIN ! Mundesove nje gje shume interesante dhe shume e kapshme per antaret qe te gjejn Kiblen..

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Gjeje Kiblen X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyMon 2 Jan 2012 - 20:30

Amiin gjithashtu edhe juve Allahu ju shpërbelft për interesin që tregoni për Forumin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Gjeje Kiblen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
musamuhamed
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 10/02/2012

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyFri 10 Feb 2012 - 13:51

Es selamu Alejkum vllezer

Allahu ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyFri 10 Feb 2012 - 16:02

Wealejkum Selam dhe mire se erdhe ne mesin tone vella. Te deshirojme çaste qetesuese ne Forumin Islami eshte Drite dhe shpresojme qe do te perfitojme te gjithe ne nga aftesit e tua, ne te njejten kohe edhe ju InshaAllahu Teala do te keni hajre ne mesin tone.!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
abdulkader
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 11/03/2012

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptySun 11 Mar 2012 - 22:44

Selam Alejkum Vllazni nuk pe Kuptoj Ket Vien e Kuqe po ma qet si te Posht Diqysh a mundet Dikush me ma Sqaru si perdoret dhe SI mund ta Kuptoj !?Allahu ju shperbleft me te Mira InshAllah !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyMon 12 Mar 2012 - 0:37

Po mire ka ta qet vijen e kuqe canej eshte kibla por ti njehere duhesh me e shkrujt nalt ne fushen e sbrazur emrin e qytetit ku jeton dhe i bje find apo search dhe ka te del vije kuqe canej e ke kiblen.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Gjeje Kiblen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
izber lushtaku
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 18/06/2012

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptyMon 18 Jun 2012 - 10:47

eselam alekjkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
izber lushtaku
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 18/06/2012

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptySun 22 Jul 2012 - 19:00

selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laureta
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 27/04/2013

Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen EmptySat 27 Apr 2013 - 11:59

Gjeje Kiblen 71735tirane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Gjeje Kiblen Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeje Kiblen   Gjeje Kiblen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjeje Kiblen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: